Wpis z mikrobloga

  • 0
@cohontes: i tak zrobię sam dla siebie, choćby po to by sobie utrwalić Azure Big Data Stack.
No i jak firma daje budżet szkoleniowy to żal nie zużyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gieremek: DP-203 to jak patrzyłem na exam guide w większości Synapse który generalnie ma złą sławę w community, pokuszę się że o stwierdzenie że to najgorsze cloudowe DWH z top 5 z różnych powodów (sam dużo tego nie używałem i nie mam mocnej opinii, bazuję na tym co czytałem i obserwuję). Do tego Microsoftowe examy łatwo obkuć z dumpów. Ale niektóre korpo to lubią.

Znajomość Sparka oraz powiązanych zagadnień to jest
@Gieremek: zrób ten 203 i tak, bo poznasz kilka rzeczy które i tak musisz znać. Ale tak jak @ElMatadore napisał tam jest głównie Synapse, gdzie jednak nie wykorzystujesz tego aż tak. Firma ogólnie korzysta u was z Databricksa jakkolwiek? bo może załapiesz się chociaż na learning i fundamentals lakehouse'a
  • 0
Firma ogólnie korzysta u was z Databricksa jakkolwiek? bo może załapiesz się chociaż na learning i fundamentals lakehouse'a


@cohontes: moja firma nie robi w ogóle w DE i używa co najwyżej ADF. Certy robię na przyszłość, bo wiem że wiecznie tu siedział nie będę
@ElMatadore: niby ma złą sławę w community, a robię już u trzeciego klienta z rzędu, gdzie albo wystawia się widoki w synapse albo materializuje w owym i/lub pipeline też zbudowana w synapse, a na chęci "fabrica" architekt pyta "co da nam fabric, czego nie można zrobić w tym projekcie w synapse ze spark poolem?", także uważam, że dalej jest to standard, zwłaszcza tam gdzie nie ma databricks, a i tam gdzie
@peoplearestrange: sporo firm juz tak ma ze sie przyssalo do Azure'a na dobre i za malo jest biznesowej woli by to zmienic. Stawiam ze spora przewaga w tym tez tego, ze w stacku Microsoftowym mozna bardzo duzo zrobic po prostu wyklikujac/piszac SQLe w przeciwienstwie do niektorych data stackow