Wpis z mikrobloga

Dobra czas wbić kija w mrowisko
#audi A5 2009 3.0 TDI 2x sline ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam ofertę odkupić go od ziomeczka, przebieg 250k km (legitny) auto serwisowane, części wymieniane na te z ASO ściągane nieraz z Niemiec. Auto niestety swoje kosztuje (wszystkie koszta z OC/AC itp wyjdą ok 45-50k zł) a rozrząd w tym aucie doprowadzał ludzi do ruiny. Jednakże auto zadbane, oleje wymieniane co 10k/rok co niby przedłużał pracę łańcucha. Do tego nic nie stuka na zimnym/przy odpalaniu a jako że to ccwa to jeszcze poprawione prowadzenie przez co niby nie trzeba się przy takim nalocie martwić.
W dodatku to diesel, ja do pracy mam 10 km ale na studia dojeżdżam 3x w tygodniu i to jest 50 km ciągiem w jedną stronę
Jak wasze opinie? Lepiej jednak własne doświadczenie bo to że na forum w 2007 ludzie płacili 20k za rozrząd to wiem, nie musicie tego pisać xDD
#motoryzacja #audi #samochody
  • 34
  • Odpowiedz
  • 0
@qwenti jeździłem tym, mega wygodnie. Właśnie ten ma poprawiony silnik co ma 240 kmi rozrząd lepiej poprowadzony. Ciekawi mnie tylko bo ja mam dojazdy do pracy te 15 km czy to nie zabije po jakimś czasie ten silnik? No w piatek-niedziele jeżdżę na studia to robię 100 km w obie strony łącznie
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: ja przez ostatnie lata jezdzilem tylko do miasta max 10km i nic sie nie dzialo, nawet dpf sie nigdy nie zapchal¯\(ツ)/¯ a szczerze to niespecjalnie dbalem o ten samochod, olej w skrzyni nigdy nie byl zmieniany, a w silniku to tak na oko, na pewno nie co 10 tysiecy jak niektorzy
  • Odpowiedz
  • 0
@qwenti o kurde, nie no bo ta A5 miała ostatnio wiele rzeczy wymienianych które można zrobić bez ściągania silnika/skrzyni, a w dodatku mój brat to auto ogląda bym nie wszedł na minę, jedynie się boje ze jak wyjdą koszta jakieś, to fura wyniesie około 60k a za tyle hajsu już można coś porządniejszego kupić :l
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: turbo, wtryski, pompa wtryskowa, chyba wielowahacz jest. Jakość nowych i regenerowanych i części jeat fatalna. Nie odradzam wozu, skoro historia znana, ale z doświadczenia już wiem, że na klase "premium" 10k zawsze trzeba mieć w kieszeni, a na zwykłego szaraka to z 5k. Patrząc dodatkowo, że przebieg ie jest fatalny, ale 110tys to to ie jest. Powodzenia
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino Przy takim dystansie jaki pokonujesz to ten silnik będzie się dławił, a dojdą ci realne koszty, więc z diesla nic nie będziesz miał. Lada chwila nie wjedziesz już tym do Warszawy i wielu innych miast (bo SCT), więc przywali Ci to znacznie po wartości.

Kupowanie kilkunastoletniego diesla, który zbliża się do 300k km w 2024 to strzał w portfel.
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino Kup nawet to samo Audi, ale w benzynie (oczywiście rozpoznając tam historię z silnikami - tfsi dopiero od ktoregos roku (chyba polift) poprawili na tyle, ze nic się nie dzieje. Szukałbym na Twoim miejscu auta z silnikiem benzynowym od 2014 w górę (bo i w 2032 wjedzie do SCT spokojnie) - nie stracisz wtedy az tak na wartosci.
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino Poprawili to w poliftach podobno - dlatego mówię, że najlepiej doczytać. Anyway - powodzenia w poszukiwaniu, pamiętaj, że szukając auto kieruj się rozumem, nie sercem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz