Wpis z mikrobloga

Jaka nagonka na RODOSY XD #rod

Już tłumaczę dla tych nie w temacie:

PART 1.
NIERZĄD wymyślił miejskie plany zagospodarowania na nowo. W ciągu 2 lat mają powstać nowe plany + wymyślono, że w tych nowych planach nie będzie można zmieniać działek rolnych na budowlane.

To znaczy, że jak zostawią ROD jako ROD to do końca świata nie będą mogli tam postawić bloku i miasta się boją, że zostaną im działki w bogatych dzielnicach z którymi nic nie można zrobić (znaczy zarobić) więc chcą to jak najszybciej przekształcić i spieniężyć.

PART 2.
KORYTARZE POWIETRZNE. Tyle się wszyscy srają o ekologie, przeszkadzają im piece, stare samochody, prywatny transport. Chcecie tylko krzaczków, ścieżek rowerowych i zwężania ulic a tu nagle wszystkim przeszkadza teren zielony.

HIPOKRYZJA

RODosy to głównie trawka, krzewy, małe drzewka i małe domki i nawet jeżeli uważacie, że drzewa parkowe robią lepszą produkcję tlenu to tutaj w rodosach jest totalnie niska zabudowa i JEST TO MIEJSCE GDZIE MOŻNA PRZEWIETRZYĆ OKOLICĘ. Zasraj dzielnicę blokami i się potem dziw czemu powietrze stoi. A bo wszyscy debile nie rozumiecie, że potrzebne są takie dziury w zabudowie.

A z resztą jakim idiotą trzeba być aby popierać deweloperów

#rod #polska #patodeweloperka #nieruchomosci
SzubiDubiDu - Jaka nagonka na RODOSY XD #rod 

Już tłumaczę dla tych nie w temacie:

...

źródło: 6256e20f884fc_o_full

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: W punkt, pożyteczny(deweloperowi i cwaniakom z urzędu miasta) idiota jeden z drugim myśli, że mieszkania będą tańsze, jak miasto za darmo odda deweloperom te tereny, oni zobaczą w tym miejscu parki jak świnia niebo. Z dwojga złego: zgęszczona w cholerę zabudowa/RODy każdy o zdrowych zmysłach woli RODy ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Mieszkam tuż obok dużego ROD dzięki czemu mam możliwość słyszeć jak rano ptaszki ćwierkają. Latem chłodne masy powietrza przynoszą ulgę ludziom smażącym się na zabetonowanych patoosiedlach gdzie jedyna zieleń to ta na karoseriach samochodów. Gdyby ten teren wpadł w ręce patodeweloperskich hien byłaby to tragedia dla całego miasta. #muremzarod
  • Odpowiedz
w tych nowych planach nie będzie można zmieniać działek rolnych na budowlane.


@SzubiDubiDu: ogólnie wszystko spoko, tylko poskakałem teraz po geoportal sprawdzając działki najpopularniejszych ROD w #warszawa i nigdzie nie widzę, aby były to grunty rolne.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu koło mnie na osiedlu jest rod, jest tez korytarz wietrzenia miasta nad nim, obok park. Rod blokuje plany zagospodarowania parku od jednej ulicy do drugiej, żeby zrobić duży park dla ludzi. Ja np jestem za przeniesieniem takiego rodu gdzieś na obrzeża, a zamienienie tego w park.
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: robotnicze ogródki działkowe to komunistyczny wymysł który miał na celu zwiększenie ilości produkowanych warzyw, a teraz służy po prostu jako przechowalnia meneli.
  • Odpowiedz
PART 2.

KORYTARZE POWIETRZNE. Tyle się wszyscy srają o ekologie, przeszkadzają im piece, stare samochody, prywatny transport. Chcecie tylko krzaczków, ścieżek rowerowych i zwężania ulic a tu nagle wszystkim przeszkadza teren zielony.


@SzubiDubiDu Czyli rozumiem, że jak będzie park to nie będzie korytarza powietrznego?

To znaczy, że jak zostawią ROD jako ROD to do końca świata nie będą mogli tam postawić bloku i miasta się boją, że zostaną im działki w bogatych
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: RODy to jedna z najlepszych rzeczy jakie nam zostały po PRL. To nie tylko altanki, kwiatki i trawniki (i ludzie mieszkający tam cały rok), ale też element kultury. Zapewnienie nietykalności tym obszarom to jak najbardziej plus. Miasta zostaną z działkami, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że nie znajdą się zawsze chętni na taką formę relaksu i rozrywki. Ludzie w miastach na zachodzie tworzą ogrody na dachach, by zaczerpnąć trochę natury,
  • Odpowiedz
  • 8
@Darth_Gohan: problem jest taki, że wierzysz niczym dziecko w mikołaja, że miasto weźmie tereny w centrum miasta, gdzie metr kwadratowy dochodzi do kosmicznych cen i te działki przerobi na park tracąc okazję do zasilenia budżetu
  • Odpowiedz
  • 4
@SzubiDubiDu O likwidacji ROD i budowaniu tam domów, najgłośniej krzyczą ci, których i tak nie będzie stać na luksusowy apartament o powierzchni schowka na szczotki, ale sami nie bywają na ROD, więc chcą je zlikwidować w imię zasad, bo tak powiedział pan w garniturze w tv.
  • Odpowiedz
W ciągu 2 lat mają powstać nowe plany + wymyślono, że w tych nowych planach nie będzie można zmieniać działek rolnych na budowlane.


@SzubiDubiDu: co to za bzdury piszesz xD
  • Odpowiedz