Wpis z mikrobloga

#openai #dalle #sora #sztucznainteligencja #technologia #ai

https://openai.com/sora

Pozamiatane. Myślałem że taka jakość w generowaniu filmików dopiero nadejdzie za minimum 2 lata, a to się dzieje już teraz, w tym momencie. Jak tak dalej pójdzie to za rok myślę że można się spodziewać pierwszych scen w dużych filmach wygenerowanych przez ai. Pytanie jedynie kiedy dadzą dostęp dla wszystkich.
  • 13
Myślałem że taka jakość w generowaniu filmików dopiero nadejdzie za minimum 2 lata


@Monsieur_V: OAI powoli i stopniowo bedą przyzwyczajać świat do prawdziwych możliwości swoich najlepszych modeli sztucznej inteligencji. Nie ma możliwości, by Sora był najlepszym modelem sztucznej inteligencji wideo, jaki mają. OAI coraz czesciej niestety (stety? )dziala tak ze wypuszcza stare, doglebnie zbadane modele. Calkiem mozliwe ze poglaski o tym ze 'wewnetrznie' osiagneli juz AGI są prawdziwe i to AGI
@Monsieur_V: @martinlubpl: A ja czekam na model, który pozwala pracować z generowaną przez siebie treścią w sposób interaktywny, tzn. "rozumiejący" który fragment prompta odpowiadał za jaką cechę outputu, umożliwiając iteracyjną pracę na zasadzie "fajne, ale ryba ma być zielona, światło chłodniejsze i ciemniejsze, wywal rozgwiazdy, glony zrób większe i bez tych dziwnych odblasków w 2:33". Na tę chwilę to jest niemożliwe, bo "rozwój" generatywnego AI polega na (1) znalezieniu petabajtów
@Monsieur_V: nope, ma ten sam problem co wszystkie inne modele - generuje losowe rzeczy z bardzo prostych promptów. Te wszystkie ai zrobią Ci fajny obrazek jak mu wpiszesz, że chcesz "elfa w lesie", ale jak już chcesz konkretnego elfa, w konkretnym lesie, z konkretnym kątem kamery, ubranego w konkretne ubranie, trzymajacego w rekach konkretne przedmioty, stojacego w konkretnej pozie - to powodzenia. Szybciej sie od zera photoshopa nauczysz i sam sobue