Wpis z mikrobloga

@kfiatek_na_parapecie Jest zajebiste jak jest na zadupiu albo przy torach na nieużytecznych terenach. Dziś są w środku miast i służą tylko nielicznym.
Sam mam jeden, ale właśnie na zadupiu miasta, gdzie nikt nie chciałby mieszkać.

W obecnej wersji to takie prywatne fawele z nielegalnymi domkami ponad limit ustawowy.

W Szczecinie nawet były prezydent mieszka na działkach xD W chacie, która nie wygląda jak schowek na narzędzia.
@Tytanowy_Lucjan problem w tym że polskie miasta rozrastają się wszerz w szalonym tempie. Jeśli przeniesiemy rody na obrzeża teraz to za 20 lat ktoś znowu będzie krzyczał że powinny tam stać bloki. Kiedy ostatnio widziałeś budowę bloku >10 pięter?
A rody spełniają różne ważne funkcje. Są przede wszystkim terenami zelonymi i korytarzami powietrznymi, chłodzą miasto, poprawiają retencję wody. Służą jako miejsce rekreacji. Argument o ich niedostępności i konieczności zamiany w parki mnie
Rody kiedyś by były na granicach miast. Dziś zostały obudowane nimi. Ten relikt należy zlikwidować i oddać miastu pod mieszkania i parki dla wszystkich, a nie tylko dla garstki dziadków


@Tytanowy_Lucjan: ta po pierwsze ceny mieszkań nie spadną, po drugie tracisz tereny zielone w mieście, po trzecie wprowadzasz jeszcze więcej ludzi do centrów miast. Ogulnie bardzo głupi pomysł z twojej strony. Na zasadzie dlaczego inni mają mieć lepiej niż ja mam?
Ten relikt należy zlikwidować i oddać miastu pod mieszkania i parki dla wszystkich,


@Tytanowy_Lucjan: nie należy. Jak będzie strategiczna inwestycja to miasto i tak sobie weźmie.

a nie tylko dla garstki dziadków.


Każdy może sobie wynająć, lol.