Wpis z mikrobloga

  • 0
@Wolnyityle: górny ślask, aczkolwiek jak znasz jakieś miejscówki np. w opolu, dolnym slasku itd to też przygarne. Najlepiej jakieś spokojne miejsca gdzie można porozmawiać z osobami z którymi sie jedzie, tak jak pisałem w poście, jakieś palmiarnie itd. Aczkolwiek pogoda coraz lepsza to też jakieś miejsca do spacerków itp.
  • Odpowiedz
Górny to na szybko polecam:
1. Kolapnia Luiza w zabrzu
2. Egzotariom w sosnowcu (nie śląsk ale nowe i fajne)
3. Museum PRL w rudzie ślaskiej ale lepsze jest muzeum sentymentów na dolnym ślasku
4. Milion zamków na dolnym ślasku. A na górnym Zamek Ogrodzieniec.
5. Są przeróżne muzea o temetyce technicznej.np.. odwnictwa, hutnicze ale skansen też znajdziesz.
Ze spokojnych miejsc
1. https://hasajacezajace.com/park-grodek-polskie-malediwy/
2. Park ślaski w Chorzowie
3. Ogród botaniczny w
  • Odpowiedz
@Wolnyityle: no i jak tam Ci idzie wypisywanie tych zajebistych atrakcji? Odrapane i osmolone smogiem kamienice już masz? Blokowiska po horyzont już wpisałeś?
Może rozdupcone hale fabryczne co kilometr?
No i nie zapomnij o stadach nafurczonych kiboli co się w tej patusiarni lęgną
xD
  • Odpowiedz
@Wolnyityle: ja nie kojarzę żeby ktoś na mojej wsi krowy hodował, no ale niech będzie, mieszkam na wsi, w otoczeniu zieleni i kwitnących łąk xD
Zwyczajnie nie widziałem w życiu nic brzydszego niż Śląsk, i nie sądzę żeby jakąkolwiek atrakcja turystyczna rekompensowała depresyjny impuls towarzyszący zderzeniu z tą brzydotą.
Stąd i moje polecenie że najlepiej wcale tego nie widzieć.
  • Odpowiedz
@Bangos: @ZielonaOdnowa Z takich rzeczy co polecam jako słoik slomski to Guido kopalnia, centrum Katowic i Nikiszowiec.

To jest tak idealne na dzień na śląsku i naura. Też uważaj jak chodzisz, raz przypadkiem wbiłem do takiej dzielnicy, że nawet jak dla mieszkańca łodzi to był hardcore xD
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa
Pozatym mama ci nie mówiła, że jak uja wiesz to nie nie odzywaj?

Typowy polaczek musze się wypowiedzieć muszę komuś #!$%@?ć kkkuuurrrr muszę!!!!

A jak jesteś z Śląska to potrójne mi cię szkoda.
  • Odpowiedz
@Wolnyityle: ja #!$%@?, jak rozmowa z kamieniem, człowiek argumentuje nawet swój żartobliwy wywód a ten jedyne co potrafi to w marny sposób próbować obrazić, przekonałes mnie, Śląsk jest jednak piękny, będę każdemu polecał odwiedzić.
  • Odpowiedz
@Bangos: Jak Górny Śląsk, to kopalnie, w Guido w Zabrzu można zjechać pod ziemię, w Ignacym w Rybniku są pokazy starej maszyny parowej, a w Jastrzębiu-Zdroju jest od niedawna nowoczesne muzeum górnictwa - Carbonarium. Do tego, co napisał mirek wyżej, jeszcze można dodać np. kolej wąskotorową w Bytomiu i Rudach, skansen w Chorzowie, Nikiszowiec w Katowicach, z przyrody to rezerwat przyrody Łężczok i Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Ze zbiorników wodnych
  • Odpowiedz
@Bangos Poza wymienionymi, park i zamek w Pszczynie, zapora Goczałkowice, zaraz obok, ogrody kapias. Bardziej w stronę Opola Góra Świętej Anny (po drodze można zahaczyć o pałac w Pławniowicach). Blisko też jest pustynia błędowska i Ogrodzieniec. A na południu polecam Cieszyn, Bielsko Biała, Żywiec, Wisła, Ustroń
Sama metropolia to tak jak pisali: kopalnie Zabrze, Tarnowskie góry, palmiarnia Gliwice, park śląski (planetarium, zoo), Muchowiec + 3 stawy, Nikiszowiec, Paprocany, browar tychy, muzeum Śląskie(wtorek
  • Odpowiedz
@Wolnyityle: @Bangos Tak gwoli ścisłości: w weekendy przy dobrej pogodzie WPKiW i Park Gródek (Śląskie Malediwy) zdecydowanie nie należą do spokojnych - mnóstwo ludzi no i Pogorię III też można do tego dodać. W tamtym roku raz jak byłem na Gródku to więcej ukraińców było jak swoich. Może jakaś zorganizowana wycieczka była xDDD
  • Odpowiedz