Wpis z mikrobloga

#klawiaturamechaniczna Ja #!$%@?, jak dobrze że mój pierwszy mechanik z hot-swapem kosztował tak mało (ʘʘ)

Kupiłem sobie małego mechanika ale przyszedł z niebieskimi switchami (inne były niedostępne już długi czas i dalej są), a że czasami piszę w nocy jak różowa śpi to była to nieakceptowalna opcja. Kupiłem więc ciche switche i dzisiaj przyszły, montuję je i wszystko spoko ale nie działało Q i 8. O ile w 8 po prostu wyprostowałem blaszki (bo to było problemem braku kontaktu), tak przy próbie tego samego na klawiszu Q po prostu urwałem cały socket. No i potem go kleiłem super-glue i dalej nie działał (logicznie), wziąłem lutownicę z AliExpressa za 8 złotych, kalafonia i jakieś gunwo typu cyna do lutowania, zalutowałem ten socket TRZY razy zanim zaczął działać, przy okazji go #!$%@? zwęgliłem i wygląda jak górnik po dniówce, ale działa. Switche wymienione, klawiatura złożona i działa. Mam nadzieję że nie spowoduje pożaru bo w środku siedzi chiński akumulatorek kilka cm obok tego miejsca co polutowałem jak debil (ʘʘ)
XkemotX - #klawiaturamechaniczna Ja #!$%@?, jak dobrze że mój pierwszy mechanik z hot...

źródło: temp_file4222193071847784872

Pobierz
  • 2
@Gorkel Wystąpiłby bo tu wszystko było po mojej winie, wsadzanie switchy z krzywym pinem, otwieranie obudowy na siłę, wyrywanie niektórych switchy xD dla mnie to cud że działa, jest cichutka i zajebista teraz, byle mi cichutko domu nie spaliła.

Poza tym sam produkt gównem nie jest. Masz hotswapa dla 3- i 5-pinowych switchy, porządne keycapy z PBT, fabryczne gaterony, 'gasket mount' z grubego metalu, piankę wyciszającą pod PCB i pod spodem całości,