Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 379
  • Odpowiedz
: jak chcesz ostoje ciszy to wypierdzielaj na wieś a nie rość sobie prawo do gruntu za 1/10 jego ceny bo mi sie należy


@dzem_z_rzodkiewki: taaa, zróbmy sobie wszędzie Hong Kong bez przestrzeni dla ludzi, dla dzieci. Jeszcze mniej rodzin, jeszcze mniej zdrowia psychicznego. Tobie też by się przydało miejsce do odpoczynku z tego co czytam. Może spróbuj się wkręcić w jakąś działkę niedaleko domu?
  • Odpowiedz
taaa, zróbmy sobie wszędzie Hong Kong bez przestrzeni dla ludzi, dla dzieci. Jeszcze mniej rodzin, jeszcze mniej zdrowia psychicznego. Tobie też by się przydało miejsce do odpoczynku z tego co czytam. Może spróbuj się wkręcić w jakąś działkę niedaleko domu?

@cz4rnuch: jeżeli coś wygląda jak HongKong to właśnie te speluny na RODach :D Ja nie narzekam na ilość zadbanych OGÓLNODOSTĘPNYCH parków w okolicy. A RODy to jest syf którego nikt nie
  • Odpowiedz
  • 151
Nie no, ten wątek to niezła komedia xD tylu ataków na bogu ducha winnych działkowców przez wściekłych najemników deweloperskich to się nie spodziewałem xD
  • Odpowiedz
tylu ataków na bogu ducha winnych działkowców przez wściekłych najemników deweloperskich to się nie spodziewałem xD


@mentari: lobby deweloperskiemu pali się pod dupą. Chcieliby wyciągnac rączki po rody i je zabetonować. Już od dłuższego czasu obserwuje aktywność trolli deweloperskich w tym temacie na wykopie. ŁAPY PRECZ OD RODÓW!
  • Odpowiedz
@analboss polskie miasta już teraz mają problem z ruchem samochodowym, dogeszczenie o kolejne kilkadziesiąt tysięcy aut nie pomoże. Jak już to trzeba budować metro i pozwolić ludziom mieszkać dalej od centrum z zachowaniem możliwości korzystania z usług.
No i część ludzi jest na etapie gdzie chce coś pożyć a nie tylko praca sypialnia to im tereny poza betonem mieszkalnym się przydają
  • Odpowiedz
@analboss: ROD nie jest własnością ludzi, działki się dzierżawi.
Nawet jeśli na rod nie ma wstępu to działa on dobrze na otoczenie - jest enklawą zieleni, zmniejsza nagrzewanie okolicy, zwiększa bioróżnorodność. Przypuszczam że zwiększa też ceny graniczących nieruchomości - bo z okna jest widok na zieleń a nie kolejny blok. Nie mówiąc o przewietrzaniu miasta.

Natomiast zgoda że nie powinno to wyglądać jak fawele - zarządy rodów powinny bardziej egzekwować odpowiednie
  • Odpowiedz
taaa, zróbmy sobie wszędzie Hong Kong bez przestrzeni dla ludzi, dla dzieci


@cz4rnuch: Jaka przestrzeń dla ludzi jak sam przyznajesz, że na części łapę położyłeś i nie jest ogólnodostępna?

Zaorać działki zrobić parki, wtedy będzie ok.
  • Odpowiedz
Natomiast zgoda że nie powinno to wyglądać jak fawele - zarządy rodów powinny bardziej egzekwować odpowiednie utrzymanie, żeby nie straszyło.


@Nytalith: trochę strach inwestować bo tacy zawistnicy jak dzemzrzodkiewki chodzą i niszczą - nawet nie kradną a zwyczajnie przychodzą i niszczą. Mi się udało tanio działkę wyrwać, bo w wakacje ktoś podpalił w nocy nowy domek byłemu właścicielowi. Starych blaszaków tak nie niszczą.
  • Odpowiedz
że na części łapę położyłeś


@matt-pitt: taa, bo najem to położenie łapy. Powiedz to tym wszystkim co codziennie kładą łapę na miejskiej komunikacji czy mieszkają w komunalnym mieszkaniu. xD Normalnie wynajmuję, jak skończę to przyjdzie ktoś inny.
  • Odpowiedz
taa, bo najem to położenie łapy

@cz4rnuch: A nie? za psi grosz blokujesz innym dostęp do terenów zielonych, które mogły by być ogólnodostępne. Ja się nie dziwię, że korzystasz z sytuacji bo to jest zrozumiałe, ale nie czaruj że jest jakoś inaczej i całe społeczeństwo korzysta, bo to jest bullshit.
  • Odpowiedz
@matt-pitt: jest różnica w pożytku dla całego społeczeństwa a korzystaniu przez całe społeczeństwo. Tak samo jak z przytoczonymi przeze mnie przykładami komunikacji miejskiej czy mieszkań komunalnych. Nie róbmy już k*wy z logiki. Nic dobrego nie wyniknie z zaorania RODów. Może 5% pójdzie pod parki resztę zabetonują. Teraz korzystam, ale przez całe życie nie korzystałem i w życiu bym nie wpadł na debilny pomysł, że likwidacja RODów może przynieść jakieś korzyści dla
  • Odpowiedz
  • 13
@analboss Z jednej strony dobrze, że nikt jeszcze nie zabudował tych działek. Lepiej mieć ROD w centrum miasta, niż kolejne 4-piętrowe gównobloki nijak współgrające z otoczeniem. ROD łatwo zburzyć, gorzej z klitkami patodewelopetskimi, których nie ruszysz przez 50 lat.
  • Odpowiedz
Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,

ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich


@analboss: xD
  • Odpowiedz