Wpis z mikrobloga

Kupiłem w zeszłym roku używany samochód u dilera. Generalnie wszystko jest ok, oprocz małej, irytującej wady - mianowicie podczas tankowania pistolet odbija co 2-3l. przez co raz że tankowanie do pełna trwa wieki, a dwa nawet nie wiem kiedy jest do pełna więc tankuje na oko. Problem odkryłem już podczas pierwszego tankowania po zakupie, ale myślałem wtedy że to może konkretna stacja, natomiast teraz widzę, że to nie ma znaczenia. Konsultowałem z paroma mechanikami i twierdzą że problem najprawdopodobniej to nieprawidłowe odpowietrzanie baku, ale trzebaby to rozebrać i sprawdzić.

Pytanie, czy taką wadę można podciągnąć pod roszczenia z tytułu rękojmi za wady ukryte? Zakładam że sprzedawca musiał o tym wiedzieć, skoro auto u nich stało parę tygodni i mówił że nim jeździli. Zakładam że nawet jeśli, to nie będą zbyt skorzy, żeby to uznać, bo to raczej nie jest łatwa robota do ogarnięcia.
#motoryzacja #prawo #poradaprawna
  • 15
  • Odpowiedz
@Mehaty: podstawowy punkt w umowie:
Sprzedający oświadcza, że pojazd nie ma ukrytych wad technicznych, a Kupujący potwierdza, że zna stan
techniczny pojazdu, oraz że zapoznał się z dokumentami i oznaczeniami pojazdu i nie wnosi z tego tytułu
żadnych zastrzeżeń.

Masz coś takiego w umowie?
  • Odpowiedz
podstawowy punkt w umowie:

Sprzedający oświadcza, że pojazd nie ma ukrytych wad technicznych, a Kupujący potwierdza, że zna stan

techniczny pojazdu, oraz że zapoznał się z dokumentami i oznaczeniami pojazdu i nie wnosi z tego tytułu

żadnych zastrzeżeń.


Masz coś takiego w umowie?


@medievil: nawet gdyby miał to nie ma on żadnej mocy prawnej.
  • Odpowiedz
@Mehaty: a próbowałeś pistoletem pokręcić? Ja też kiedyś miałem auto gdzie normalnie pistolet odbijał, a jak przekręciłem go lekko w lewo to dało normalnie. Minusem tego było to, że musiałem go ciągle mieć w ręce i trzymać, ale tira nie tankowałem, więc lajt.
  • Odpowiedz
@Mehaty: ooo widzisz. Sam kupuje niedługo CLA i ten problem się już nie raz przewinął na forach. Nie jestem az tak zagłębiony w temat jak to sprawdzić, ale kilka osób wymieniało cały pochłaniacz par, lub sam filtr węglowy. On chyba jest podejrzewam w pochłaniaczu.
Edit: wpisałem google mercedes w176 nie odbija Pistolet i dwa linki od razu z forum, więc podejrzewam, że to klasyka
  • Odpowiedz