Wpis z mikrobloga

- Gdańska komunikacja miejska jest jedną z najlepszych w Polsce - mówi dziś Jerzy Wiatr. - Gdańsk jest miastem, które bardzo dużo inwestuje w rozwój komunikacji miejskiej. Miasto realizuje projekty, które my, jako miejski przewoźnik, współrealizujemy. Musimy pamiętać, że gdańska komunikacja to układ naczyń połączonych.


Zgadzają się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdanska-komunikacja-najlepsza-w-kraju-Sprawdzamy-deklaracje-prezesa-n186407.html

#gdansk #trojmiasto #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu
  • 7
  • Odpowiedz
@crewlove:
Najlepsza! Jest tak doskonała, że miałbym wyrzuty sumienia gdybym z niej skorzystał.
Dlatego od lat jeżdżę po mieście samochodem, żeby nie zabierać innym miejsca w zbiorkomie, niech oni doświadczają tego absolutu i doskonałości, ja nie jestem godzien.
  • Odpowiedz
@crewlove inwestycja w nowe autobusy brzmi super, ale gdanskie ulice są tak #!$%@? pod wzgledem planowania komunikacji miejskiej, ze ten super autobus, stoi w korku non stop, gdzie rozklad jazdy to luźna sugestia.

Generalnie miasto stara sie walczyc z tym tworząc bus pasy, ale przy tym zabierajac jeden pas zwyklym kierowcom. To nic nie rozwiązuje. Tramwaje rano i po poludniu przepelnione, ale chociaz jest coraz drozej.

"Gut gut, pozytywny przekaz leci, wszystko
  • Odpowiedz
  • 1
@Polinik: @Volantie moje pytanie było oczywiście tendencyjne. Nie mieszkam już co prawda w Gdańsku/Trójmieście, ale z częstych wizyt widzę, że się za dużo nie zmieniło w tym temacie.

Na pewno jakbym dalej u was mieszkał, to kupiłbym sobie samochód, bo bym nie pociągnął kolejnych kilku lat na komunikacji.
  • Odpowiedz
@crewlove: to jakiś bardzo nieśmieszny żart. Tu cały czas dominuje średnicowe rozwiązanie, z i do centrum. Jak chcesz pojechać z dzielnicy do dzielnicy, to szybciej piechotą będzie jak komunikacją miejską.

Propaganda sukcesu przed wyborami a rzeczywistość skrzeczy.
  • Odpowiedz
Przeprowadziłem się z Lublina do Gdańska, komunikacja w Gd jest tańsza i o wiele efektywniejsza. Nie narzekam, rano wychodzę do pracy i zawsze coś znajdę żeby podjechać do pracy. W Lublinie jeśli bym się spóźnił na jeden konkretny autobus to nie ma szans zdążyć na czas dojechac do pracy
  • Odpowiedz