Wpis z mikrobloga

Tusk wczoraj na wspólnej konferencji z Scholzem powiedział: "W sensie formalnym, prawnym, międzynarodowym, kwestia reparacji została zamknięta wiele lat temu. Kwestia moralnego, finansowego, materialnego zadośćuczynienia nigdy nie została zrealizowana. Uważam — choć podejrzewam, że kanclerz może mieć inne zdanie — że Niemcy mają tutaj coś do zrobienia. (...) Jestem nie tylko polskim politykiem, ale także historykiem i gdańszczaninem. Wszystkie te trzy powody każą mi myśleć serio, że wyrównanie pewnych rachunków byłoby dziejową sprawiedliwością."

Wygłoszone publicznie przy słuchającym kanclerzu Niemiec zdecydowane stanowisko, bez obrażania i darcia mordy. Cytowane przez wszystkie niemieckie dzienniki.

A Kaczor dziś po swojemu. Zgrywa chojraka przy mikrofonie telewizji Republika, gada o tuskim hołdzie, niemieckich agentach i ogólnie gdyby on był u władzy to by hitlerowcy już z pinionszkuf wyskakiwali xDDD Polityka międzynarodowa dla debili.

#bekazpisu #sejm #polityka
lkg1 - Tusk wczoraj na wspólnej konferencji z Scholzem powiedział: "W sensie formalny...

źródło: 6c4347c60cdcb186cbec0b78910e

Pobierz
  • 34
Nie no, ogólnie jeśli PDT stwierdził, że formalnie i prawnie to już mueztarda po obiedzie, to mógł po tym zdaniu powiedzieć cokolwiek.

Nie idealizujmy polityków - każdy z nich realizuje najpierw swoje cele, nie patrząc na dobro Państwa.
@Atari_65XE

@lkg1 Kaczor zagranicą był tylko w Smoleńsku


Paradoksalnie kaczor o zgrozo l, za granicą był w Niemczech, gdzie spotkał się z Merkel. Co więcej , Merkel niespecjalnie chciała się z nim spotkać , więc w końcu wyznaczyła spotkanie w jakiejś wsi, z dala od reporterów, kaczor musiał tam pojechać. No taki niby mini hołd.
Jakiś czas temu znajomemu pisowcowi wkleiłem tę wiadomość wraz ze źródłem pod jego postem o spotkaniach Tuska
@lkg1: bardzo aktywnie przyglądam się co robi koalicja i jestem w pozytywnym szoku, że polityka może się odbywać na tak merytorycznym poziomie; bez darcia mordy, szczucia mniejszościami i bogoojczyźnianych wstawek.

Ponadto w kolejnej już wypowiedzi Tuska widzę jak trafnie adresuje problemy czy też "problemy" podnoszone przez PiS pokazując, że:
a) uważnie słuchali przez ostatnie lata o czym to PiS gadał (nawet jeśli to było pisowska polityka obrażonego dziecka w piaskownicy)
b)
@lkg1: i myślicie, że on sobie to tak bez ustaleń z panem Sholzem powiedział? Oj nie wydaje mi się. Raczej wygląda na ustawkę pod polską publikę. Niemiec przyjmie do wiadomości, uśmiechnie się i to będzie cała reakcja na ten przekaz Tuska.