Wpis z mikrobloga

#remont #remontujzwykopem #deweloperka

Hejo!
Przymierzam się do kupienia bliźniaka/szeragu - zastanawiam się, czy kupić go w stanie deweloperskim czy może lepiej coś z rynku wtórnego. Czy ktoś z Was w ostatnim czasie wykańczał ok 100m szereg? Ile to mniej więcej kosztuje? Może macie jakieś kosztorysy?
Jestem w tym totalnie zielona - czy 200k to realna kwota?
  • 8
  • Odpowiedz
@bobo1234 ale w te 200k wchodzi robocizna czy będziesz robić chałupniczo i wydasz tylko na materiały? Chcesz na podłodze gumolit czy drewno? Bo tak, da się za 200k wykończyć sto metrów, ale raczej robiąc wiele rzeczy samemu i w standardzie, mówiąc delikatnie, średnim.
  • Odpowiedz
@bobo1234 to tak naprawdę jak masz możliwość kupienia fajnie urządzonego domu to bym brał dom z wyposażeniem jeżeli spełnia twoje oczekiwania i wpadł ci w gust.
  • Odpowiedz
@bobo1234: To zależy czy kupisz w trakcie budowy i dostosują go pod Ciebie czy kupisz gotowy i będziesz przerabiać np. instalacje. Ja kupiłem gotowy (stan deweloperski) i na same przeróbki ogrzewania, instalacji, hydrauliki wyszło mi ok. 35 tys.
  • Odpowiedz
@bobo1234 mnie wyszło 300k 100m2 ale to już wszystko z ogródkiem fotowoltaika tarasem itp. dość wysoki standard kuchni u stolarza, lepsze AGD, tv OLED, szafy na wymiar itp. ogólnie wszystko sam robiłem oprócz właśnie kuchni i szaf na wymiary. No i jeszcze stolarza do schodów plus schody na strych. Daje mniej więcej cene bo excela nie prowadziłem ale wiedziałem mnie więcej jaki mam budżet.
  • Odpowiedz