Wpis z mikrobloga

@Ostatnie_Tango: możesz zamknąć pozycję w dowolnym momencie. Możesz też ustawić triggery Stop Loss lub Take Profit.

W tym przypadku Stop Loss miałem na 41,300, a Take Profit przy 50,000.
Cena dobiła do 50,000 więc pozycja została automatycznie zamknięta i zysk zrealizowany.
Gdybym nie ustawił Take Profit, to pozycja do tej pory byłaby cały czas otwarta. Triggery TP/SL to opcjonalna rzecz, ale ja polecam je stosować.

Przy shortach ta sama sytuacja, z
@wiorekogorek: ok rozumiem, ale w drugą stronę kiedy jest, kiedy tracisz, kiedy spada się z rowerka, otwierając daną pozycję, czasami na btc wystarczy czekać, może i lata ale kiedyś i po 30k będzie i po 60k. Podałeś powiedzmy plusy, zarobek, a kiedy strata, pływając pomiędzy cenami naszymi 30-60k też nie tracimy grosza puki nie zakończymy pozycji?
@Ostatnie_Tango: Możesz czekać, jednak płacisz fee za obsługę pożyczonej kwoty. To nie jest tak, że oni za darmo pożyczają Ci kasę, żebyś Ty próbował ich ograć.
Czyli otwarcie pozycji wiąże się z opłata w zależności od czasu trwania, a profit jak jest naliczany, kwota wkładu ma jakieś znaczenie, zwiększa % zysku? Procent nie kasę końcową, Czy za 100USD mam mniejsze % niż za 1k USD?