Wpis z mikrobloga

#pracbaza pracodawca przez pomyłkę wysłał mój PIT 11 na adres mailowy jakiejś innej osoby... Niby plik jest zabezpieczony hasłem w postaci mojego peselu ale i tak się trochę dygam... Coś byście zrobili w mojej sytuacji? Jest się czego bać?
#daneosobowe
  • 12
  • Odpowiedz
@lester-53: osoba z tej samej firmy? W ramach tego samego Exchange albo innego podobnego rozwiązania? Można usunąć taki mail ze skrzynki.

Natomiast czy się dygać ciężko powiedzieć. Imię i nazwisko pewnie twoje tam jest wymienione w mailu? Odbiorca musi znać tylko twój PESEL? Mój PESEL wg źródła zajmie 2mc na złamanie.
thority - @lester-53: osoba z tej samej firmy? W ramach tego samego Exchange albo inn...

źródło: pw

Pobierz
  • Odpowiedz
@thority: będzie znacznie krócej. Jeżeli pracownicy wiedzą, że hasłem jest PESEL, który:
a) składa się tylko z liczb
b) ma ZAWSZE 11 znaków
to złamanie tego nie będzie takie trudne.

Można spróbować programu gdzie można sobie określić sposób łamania hasła:
https://github.com/mufeedvh/pdfrip

Z ciekawości później sprawdzę ile zajmie złamanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris kadrowa napisała że zgłosiła to w ramach procedury do IDO (chyba chodziło o IOD). Wiecie może co mi to da? Albo gdybym zgłosił to sam do tego GIODO? Pytam tak na szybko bo teraz nie za bardzo mam czas się wczytywać w temat :(
  • Odpowiedz
@lester-53
to słabo ze strony twojego HR. A wiadomo, do kogo posłali? Znasz? Masz dobre relacje? Może by się odezwać? Czy to w ogóle pomyłka na zasadzie obcy człowiek?

@markhausen: jak widać ktoś spoza firmy jednak, no ale domyślenie się, że hasłem do takiego pliku jest PESEL nie będzie trudne. Sprawdź potem, też jestem ciekawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz