Wpis z mikrobloga

Hej wiecie może co jako wspólnot możemy zrobić z najmem krótkoterminowym? W naszym bloku coraz więcej właścicieli prowadzi taka działalność i niestety przez to po osiedlu kręci się mnóstwo różnych ludzi , najemcy czepiają się stałych mieszkańców itd.. wiem ze jako wspólnota zakazać takiego najmu nie możemy ale czy możemy np zwiększyć stawki funduszu remontowego oraz opłatę eksploatacyjna za sprzątanie kilkukrotnie ?
#nieruchomosci #airbnb #wynajem
  • 5
@Yuri_Yslin: chodziło mi o podwyższenie opłat od mieszkań w których prowadzona jest taka działalność ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakby nie patrzeć logiczne ze takie mieszkania dużo mocniej wpływają na to ze na osiedlu więcej się brudzi i niszczy , chcielibyśmy żeby to było na tyle dużo żeby tacy wynajmujący się zastanowili czy nie lepiej przejść na stałych najemców
  • 1
@qesq wydaje mi się że jeśli gdzieś w mieszkaniu jest prowadzona działalność to wszystkie stawki są już inne od prądu po wywozu śmieci.
Można spróbować donieść do urzędu skarbowego.
@qesq: U mnie w bloku zagrozili właścicielowi wywłaszczeniem z lokalu za uciążliwość z art. 16 ustawy o własności lokali.

Ale najpierw sobie zróbcie materiał dowodowy w postaci wzywania policji na każde hałaśliwe/pijackie/agresywne zdarzenie najemców z tego mieszkania.

Z takim materiałem składacie właścicielowi propozycję nie do odrzucenia i zazwyczaj rezygnują z Airbnb i przechodzą na zwykły najem długoterminowy.