Wpis z mikrobloga

#!$%@? za każdym razem jak widzę że ktoś z zachodu pieprzy coś o tym, że z putinem trzeba się dogadać, albo inne tego typu #!$%@?, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać. To jest dokładnie ten sam typ ludzi którzy w 1938 cieszyli się jak Chamberlain machał papierkiem z Monachium, bo niby wojna uniknięta po tym jak się udobruchało autokratę, dając mu czego chciał. I pewnie dopiero otworzą oczy jak będą musieli się chować w tunelach metra przed nalotami bombowymi, albo aż im ktoś zrobi Pearl Harbor v2.
#polityka #usa #rosja #wojna
  • 12
@suwalskimroz: To jest nieporównywalna sytuacja mimo wszystko, siły i potencjały USA i Japonii były wtedy pi razy drzwi porównywalne jeszcze, przewaga USA nad Rosją jest przytłaczająca. A i tak to co "się stało" to Japonia rozwaliła Pearl Harbor na Hawajach, jakikolwiek atak na kontynentalne Stany to też byłyby mrzonki.

Przed Ukrainą rusofile jeszcze mogli się łudzić, ale teraz kiedy Ruscy tracą okręty przeciwko Ukrainie, to wyobrażasz sobie, co by z nimi
przewaga USA nad Rosją jest przytłaczająca


@Wszebor: Nie jest. Rosja ma znacznie mocniejszy arsenał jądrowy, lepsze rakiety balistyczne i manewrujące i bardziej doświadczoną armię. Amerykanie przegrywają z ludźmi w klapkach, którzy mają tylko AK-47 i RPG-47. Sam F-35 wojny nie wygra.
@Rybak28: Przecież Amerykanie roznieśli tych "ludzi w klapkach" w proch i pył tracąc kilkunastu ludzi, w (w Iraku trochę więcej), jakie znowu przegrywają?

Nie mogli, czy nie chceli udźwignąć ponad 20 letniej okupacji ogromnego, górzystego terenu, to zupełnie coś innego niż przegrana wojna.

Sowieci też zostali z tego Afganistanu wywaleni i to dużo szybciej, a mieli go o płot.

Naprawdę zamierzasz bronić tezy, że ruskie lotnictwo ma jakiekolwiek szanse z jankeskim,
@suwalskimroz: Z tym Chamberlainem to tak różnie historycy mówią. Jedni uważają, że doskonale wiedział co się szykuje, i swoim postępowaniem kupił czas dla Wielkiej Brytanii, aby mogła się zbroić. No i faktycznie, po Monachium Wlk. Brytania rozpoczęła zwiększoną produkcję militarną.
Z tym Chamberlainem to tak różnie historycy mówią. Jedni uważają, że doskonale wiedział co się szykuje


@Relkin: wiedział albo nie wiedział. Ja nie wiem czy wiedział, ale istnieje ogromna możliwość, że nie wiedział #pdk

w każdym razie z perspektywy czasu nie ulega wątpliwości, że Monachium było ogromnym błędem