Wpis z mikrobloga

Jak do tego doszło, że auto z 2010 roku powiedzmy jest obecnie średnio 3k, 4k, 5k, droższe (a w niektórych modelach nawet więcej) niż było w 2019 roku mimo że jest 5 lat starsze? Do 2020 roku było tak, że auto co rok traciło na wartości a samochodów było coraz więcej, teraz auto co rok nie tylko nie traci na wartości ale nawet ta wartość rośnie. Ktoś wytłumaczy? Inflacja inflacja ale to się dzieje praktycznie we wszystkich modelach i segmentach...

#pytanie #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa #samochody #auta #carboners
snorli12 - Jak do tego doszło, że auto z 2010 roku powiedzmy jest obecnie średnio 3k,...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-02-11_112106_www.auto-data.net

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@snorli12: przez długi czas nowe auta nie były dostępne, ich ceny też poszły +50%. Nikt zatem nie sprzedawał starych, bo nie miał jak ich zamienić. Te najtańsze zostały wykupione przez Ukraińców i pojechały za wschodnią granice. Popyt ten sam, podaż mniejsza i tak to wygląda. Mój teść kupił opla Astrę 7 lat temu za 12k, na jesień sprzedał go za 11k
  • Odpowiedz
Inflacja inflacja ale to się dzieje praktycznie we wszystkich modelach i segmentach...


@snorli12: o to dobre, trochę mi się humor poprawił
a to inflacja miała by se wybierać tylko niektóre segmenty i modele?
  • Odpowiedz
@snorli12 600 lat obecności Żydów na ziemiach polskich nie pozostało bez efektu. Nasi Janusze będą tłumaczyć się inflacją sprzedając golfa 7 nawet w 2030 roku.
A na handlarskich grupkach co chwilę płacz że #!$%@? sprzedaż idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja kupiłem w 2020 Seata Ibizę 2013 za 11k. W grudniu sprzedałem za 16k i chłop się cieszył że taki interes zrobił bo była wystawiona za 18500 XD
  • Odpowiedz
Inflacja inflacja ale to się dzieje praktycznie we wszystkich modelach i segmentach...


@snorli12: No i właśnie dlatego jest to spowodowane głównie inflacją.
Jak odniesiesz sobie ceny tych samochodów jako % średniej czy minimalnej pensji, to się okaże że tanieją jak taniały.
  • Odpowiedz