Wpis z mikrobloga

Mieszkam w starym budownictwie, gdzie w łazience 4m² nie ma kaloryfera. Zakładanie go jest aktualnie nie możliwe z uwagi, że zarządca budynku w przyszłości będzie wymieniał piony i na razie nie wyraża zgody na większe modyfikacje łazienki. W zimę dogrzewam się elektrycznym pieskiem. Problem jest w tym, że stoi on pomiędzy kiblem, a pralką. Pralka się dość mocno nagrzewa, co poskutkowało jej rozszczelnieniem od dołu. Tak więc pytanie z działu #remont. Czym wyizolować pralkę od grzejnika olejowego, aby się nie nagrzewała?

#remontujzwykopem #budownictwo #hydraulika
  • 8
  • Odpowiedz
@L3mmy: weź kup po ludzku drabinkowy elektryczny i powieś normalnie na ścianie. Ewentualnie mona kupić normalny drabinkowy grzałkę i zawór bezpieczeństwa, zalać na 90% wysokości specjalnym płynem i później będziesz miał już normalny grzejnik gotowy do podłączenia. Ale co to za obiekt że nie ma ogrzewania w łazienkach?
  • Odpowiedz
@L3mmy: nie wydaje mi się by pralka mogła się rozszczelnić od temperatury grzejnika, woda w bębnie może byc podgrzewana nawet do 90 stopni a grzejnik przy takiej temperaturze by powodował oparzenia przy dotknięciu
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: Kamienica w centrum miasta xD Kiedyś były tam piece, niestety nie pomyśleli nad grzejnikami w łazienkach, gdy robili centralne jakieś 30 lat temu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Ale co to za obiekt że nie ma ogrzewania w łazienkach?


@wypokowy_expert: np wielka płyta miała taki patent, że były tylko piony grzewcze które niejako robiły za grzejniki.

w hotelu widziałem świetny patent na dogrzewanie łazienki.

była zamontowana żarówka PAR38 Philipsa z włącznikiem czasowym.


@WrocilemAleZInnymLoginem: fajny patent!
  • Odpowiedz
np wielka płyta miała taki patent, że były tylko piony grzewcze które niejako robiły za grzejniki.


@ksiak: ale ja się pytałem o brak ogrzewania a nie grzanie pionami. Bo patent z pionami to parę razy widziałem i spokojnie to wystarczało nawet z nadmiarem do ogrzania łazienki.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert @wypokowy_expert

Patent z pionami już tak nie działa xD uwierzcie mi że ludzie potrafili nie włączać ogrzewania w całym bloku nawet na jeden dzień gdzie na zewnątrz było -20, rozwiązali to w ten spopos że pozakładali zawory na grzejnikach zmodyfikowane że nie ma już 0/1 tylko zaczyna się od 2 i piony wymieniają na cieńsze rury
  • Odpowiedz