Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam, mam 17 lat i jestem gnębiony przez klasę. Chodzę do technikum ekonomicznego, gnębią mnie wszyscy za to że nie mam tiktoka ani instagrama i nie robię sobie milion zdjęć na snapchqt dziennie. Jestem wyśmiewany bo nie noszę białych najek oczywiście wszyscy wiedzą że koledzy noszą podróbki ale #!$%@? w to, ważne że znaczek jest. Wyzywają mnie od śmiecia bo nie palę e papierosów każą mi buty sobie całować albo wyzywają że powieszą mnie za żebro, szkolna psycholog powiedziała do mnie coś w stylu ,,#!$%@? ty biedo” a dyrektor to słyszał i została dyscyplinarnie zwolniona nowa psycholożka nie jest w stanie mi pomóc. Nikt mnie nie lubi bo nie jestem taki jak oni bo nie chce nosić spodni oversize z tiktoka czy że nie mam #!$%@? światełek w komputerze i pod sufitem? Wolę sobie usiąść i poczytać książkę albo polutowac na stacji lutowniczej ojca która nie umiał się posłużyć i dał mi, jedyne moje zainteresowanie to elektronika i cyberbezpieczeństwo tzw etyczny Haking, zmieniłem kierunek i jest trochę lepiej ale dalej na przerwach robią mi zdjęcia i se rozsyłają, zmienić szkołę czy co. Może mi podpowiecie proszę ;(((

#przegryw #zycie #smuteczek #pomocy #pytaniedoeksperta #elektronika #lutowanie #opowiesczmegozycia #pomozcie #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
szkolna psycholog powiedziała do mnie coś w stylu ,,#!$%@? ty biedo” a dyrektor to słyszał i została dyscyplinarnie zwolniona nowa psycholożka nie jest w stanie mi pomóc.

@mirko_anonim: brzmi jak ujowy bait.

Jeśli to nie bait to zacznij od poczytania o mechanizmach bullingu. Nikt cie nie gnębi za brak najek i szerokich spodni, jednostkę zawsze wydziobuje się ze stada za to że jest w jakimś aspekcie słabsza. To jest jedyny prawdziwy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli jesteś asertywny to, teraz to co wydaje ci się przeszkodą jutro może okazać się fundamentem, rozumiem twój problem ale jaki to ma związek z tagami #elektronika i #lutowanie??? Jeśli jest ci tak źle to po prostu zmień szkołe, jak mogłeś na to nie wpaść? Oni są na tyle rozleniwieni, że nie mogą utrzymać uwagi na danej rzeczy przez 15 sekund a nawet osoby z deficeytami pamięci i adhd
  • Odpowiedz
@Joa024: a znasz temat w jakikolwiek sposób czy trzeba od zera tłumaczyć?

wygląd czy brak najek to preteksty. powodem może być wyższa wrażliwość dzieciaka, introwertyzm, brak umiejętności wchodzenia w konflikt (tak, to też jest skill), brak umiejętności społecznych pozwalachących na budowe wokół siebie grupy znajomych.

Wiedza o bullingu na poziomie "znęcali się przez wygląd" to jest to samo co wiedza o depresji na poziomie "wyjdź do ludzi, idź pobiegać".
  • Odpowiedz
@Joa024: umiejętność radzenia sobie z emocjami w momencie gdy inni ludzie przekraczają nasze granice, umiejetność transparnetnego komunikowania tych granic, umiejętność rozróżnienia która sytuacja wymaga reakcji werbalnej, która - niestety - fizycznej. Jest tego masa.

Ogólnie jest korelacja; jeżeli dziecko widzi jak jego rodzice w dojrzały emocjonalnie sposób rozwiązują konflikt to daje im niezłą "szczepionkę". Natomiast jeśli w domu jest wyłącznie darcie ryja, ciche dni, ewentualnie zamiatanie problemów pod dywan to szanse
  • Odpowiedz