Wpis z mikrobloga

Tyle lat korzystam z #aftereffects i nigdy tego nie rozkminiłem. Może mi pomożecie? W jaki sposób mogę powiększać kształty ale w taki sposób by powiększały się od jednego z boków? To znaczy... zawsze powiększają mi się gdy zmieniam ustawienia skali jakby od środka (kształt robi się większy lub mniejszy w każdą stronę po równo). W jaki sposób mogę ustawić by stał w miejscu w np. lewym górnym rogu i powiększał się do prawego dolnego rogu? Na pewno mnie rozumiecie. Używam pędzla "anchor point tool" bo na logike on jest od tego ale nawet jak ustawiam ANCHOR w jednym z narożników kształtu to niczego to w powiększaniu nie zmienia.

Może mnie ktoś wreszcie tego nauczyć?

#grafika #animacja #animacje #adobe #vfx #cgi #mattepainting
Bunch - Tyle lat korzystam z #aftereffects i nigdy tego nie rozkminiłem. Może mi pomo...

źródło: pomoc_after

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Bunch: możesz jeszcze zamienić shapea w bezier patha i wtedy o wiele łatwiej możesz manipulować wielkością shapea. Porównywalnie do manipulacji krzywymi w AI.
  • Odpowiedz
  • 0
@qball: To ja tak robię ale wtedy obrys (stroke) rozciąga się nienaturalnie. Czyli umiem już sprawić by kształt się powiększał od jednej strony w przeciwną ale zawsze obrys się na tym kształcie wtedy psuje. Tak grubo, nienaturalnie rozciąga jak na zdjęciu niżej. Patrz na dół i górę, tam obrys zrobił się taki gruby a powinien być cienki jak po bokach. W niczym mi nie pomógł ten tutorial video bo gość powiedział
Bunch - @qball:  To ja tak robię ale wtedy obrys (stroke) rozciąga się nienaturalnie....

źródło: Screenshot_1321

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
To poprosze o instukcje bo nie wiem jak to zrobić, a poza tym, nadal nie wiem czy w moim przypadku to zadziała.
Metoda pokazana na filmie nie zadziałała bo obrysy sie psują podczas zmiany wymiarów.
  • Odpowiedz
  • 0
*Ooooo! Wpadłem na pomysł* Obrys mi się rozciąga bo kształt rozciągam. Obrys zachowałby swoją grubość gdybym mógł chwycić za te punkty po rogach kształtu i po prostu poprzenosić myszką te punkty w inne miejsce. Wtedy obrys się zachowa bo ja po prostu zmienie kształt tego kształtu (a nie będę nic rozciągał).

Tylko jak to zrobić? Jak się chwyta swobodnie za te punkty i zmienia kształt shapea?
  • Odpowiedz