Wpis z mikrobloga

Po wymianie pasty i termpadow w 2070 super gigabyte oc karta nadal sie grzeje przy bardziej wymagajacych grac w rozdzielczosci 2k rdzen chodzi mi na 82-83 stopniach, hotspot na 95-97. Przed wymiana pasty i termo padów temperatury na rdzeniu były w granicach 88-90 a hotspot po 105 i czasami wiecej. Backplate jest tak goracy ze nie da sie go dotknac. To normalne? Myslalem ze uda mi sie zbic cos na 75 stopni ale jak widac temp spadło tylko o kilka. Jest mozliwosc ze za lekko przycisnalem karte do radiatora i przez to te temperatury? Bo nie wiem czy sie martwic czy mam to tak zostawic.
#kartygraficzne #komputery #serwispc #gry
  • 24
  • Odpowiedz
@10129 faktycznie przy otwartej obudowie 73/4 stopnie, jak zamknąłem temperatury poszły w górę o 2/3 stopnie w przeciągu kilku minut. Obudowa to krux anta 0082
  • Odpowiedz
@orgin246 @10129 @L3gion komputer był składany w serwisie. Jak powinno wyglądać prawidłowe ułożenie wentylatorów? Któreś muszą być skierowane w kierunku zewnętrznym żeby wydmuchiwać to ciepłe powietrze prawda? Obecnie mam 2 na górze i 2 na dole.
  • Odpowiedz
Ja preferuje obudowy gdzie można zrobić 3 na przodzie.
Sprawdź jak masz ułożone wiatraki. weź kartkę i połóż na góre i sprawdź czy zassysa czy wypycha i potem sprawdź na dole i daj znać jak masz ustawiony przepływ.

@Bumbel_xen:
  • Odpowiedz
zależy od obudowy w zasadzie, na ogół się robi #!$%@?ące i #!$%@?ące po przeciwnej stronie - tutaj masz pomiędzy kartę graficzną blokującą przepływ powietrza nieco. czasem lepiej wypada jak masz same #!$%@?ące albo wyciągające.

w obudowie tego typu to nie mam pojęcia jak jest najlepiej.

upewniłbym się, że w serwisie na dole nie zamontowali tak, że wyciągają powietrze.

@gomjeden Ty chyba miałeś ante? może podpowiesz koledze jak ustawić wentylatory bo mu sie
  • Odpowiedz
@Bumbel_xen: na obudowie(boczna krawężnik. ale możliwe, zę akurat strzałka jest po stronie od płyty głównej ) wentylatora zazwyczaj jest strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza. też po łopatkach można zgadnąć, ale jak stoją a nie się kręcą :>

zapal i zgaś papier/zapałek i zobacz czy dym wciąga. albo chusteczkę połóż na kratkę od wentylatora i będziesz wiedział
  • Odpowiedz
@Bumbel_xen: jak już mówiłem wcześniej - dolne obróć na drugą stronę. Na razie wyciągają ciepło z obudowy, a grafice przyda się powiew chłodnego powietrza z zewnątrz.

U mnie jest tak jak na poniższym zdjęciu i grafa nie przekracza 60 stopni pod obciążeniem (RX 570). Ale do kompletu z odpowiednim chłodzeniem wnętrza zrobiłem też undervolting GPU.
gomjeden - @Bumbel_xen: jak już mówiłem wcześniej - dolne obróć na drugą stronę. Na r...

źródło: 1688470761219

Pobierz
  • Odpowiedz
@gomjeden: czyli jednak zgadłem?
ciekawe jaki serwis mu to składał, że zamontowali wentylatory wszystkie aby wyciągały xd

chociaż może #!$%@? ten co ma za chłodzeniem od procka i się gryzą z chłodzeniem procesora xd
  • Odpowiedz
@gomjeden @10129 okej dzięki zamienię tak jak mówicie, jeszcze mam jeden problem mianowicie z wentem z góry, po włączeniu PC pracuje normalnie przez 10s a później kręci się tak jakby ktoś raz na 30s machnął go ręką. Wina łożyska? Dam radę coś z tym zrobić czy kupować nowy
  • Odpowiedz