Wpis z mikrobloga

Jakie małe, codzienne rzeczy warto kupić w #usa, bo są zdecydowanie tańsze niż w UE? Nie chodzi mi o handlowanie nimi, tylko o jakieś takie pierdoły EDC.
Na przykład, miałem i zgubiłem kiedyś zapalniczkę #zippo, ładny model 1941 Replica Black Ice. Postanowiłem kupić ją sobie jeszcze raz, ale ceny w PL są jakieś odklejone, na stronie zippo ponad 320 zł, gdzie indziej taniej, ale nadal dużo w porównaniu do 20$ w USA.

Więc w swej cebulowości poprosiłem znajomego żeby mi przywiózł, jak następnym razem tam będzie xD i zastanawiam się, co jeszcze warto. Tak do 100-150$. Wiem że ciuchy, ale to mi niepotrzebne. Kiedyś to były też #noze, ale jak patrzę, to taki Griptilian na allegro kosztuje tyle samo co na stronie oficjalnej, więc chyba poziom się trochę wyrównał.

#kiciochpyta #edc #zakupywusa #amazon #ebay #cebuladeals
  • 8
  • 0
@Voltaire: ja nie wiercę, do remontów fachowca zamawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc wiertła mi się nie przydadzą, ale jakaś dobra latarka hm, czemu nie, poszukam, dzieki.
  • 0
@huntforfur: nie mam cierpliwości do sprzedawania czegokolwiek, #!$%@? dostaję jak do mnie piszą janusze na olx więc tak jak napisałem, tylko na własny użytek chcę

spyderco

na których modelach taka różnica jest? jak sobie porównuję jakieś losowe modele, to wychodzi identycznie w PL i USA

bark river

mhm, mają naprawdę szeroki wybór w budżecie 100-150$. jest w czym wybierać xD
@advert: może coś się zmieniło.
ale potrafią miec tam o wiele lepsze promocje niż u nas. Zwykle na dzień ojca mają fajne znizki oraz na 4 lipca.
najwieksza strona bladehq chyba oraz knifecenter. ale na reddicie czesto piszą że znaleźli jakieś promocje w lokalnych sklepach, to nie wiem aż tak nie sprawdzałem. Jeździć obserwować xd
Oni tam nawet mieli taniej fallkniveny które są robione przez nowweską chyba firme. A w europie