Wpis z mikrobloga

Planuję zakup #vr i potrzebuję błogosławieństwa społeczności przed podjęciem decyzji.

Specyfika mojego przypadku:
* Zależy mi na gamifikacji treningu aerobowego za pomocą np #beatsaber i innych gier rytmicznych. Tylko też chcę mieć możliwość swobodnego wgrywania swoich piosenek bez płacenia 5$ za każdy utwór - rozumiem, że #oculus meta 3 daje taką swobodę poprzez mody? Mam obawy, że to zamknięty OS i będę skazany na gry usługi z nadmierną monetyzacją
* Rozważam też #psvr 2 ponieważ mam #ps4 z dużą biblioteką gier i czasem czuję instynktowną potrzebę poszerzania jej w ramach #ps5 (chociaż grałem w re7 na psvr1 i gra fajna, vr gówniany)
* Nie mam komputera gamingowego, jedynie #steamdeck, ale w przyszłości rozważam alternatywę do ps5 jako mocny pc, aczkolwiek kupno go teraz wraz z #valveindex wydaje się dużym wydatkiem, tym bardziej, że raczej nie gram w segment AAA
* I też to jest argument przeciw #oculusquest - rozbudowa biblioteki gier na trzeciej platformie. I standalone vr też nie będzie taki istotny w perspektywie kupna ps5/pc, więc może lepiej iść po taniości i wziąć tymczasowo meta 2

Jaki VR

  • Oculus Meta Quest 3 - optymalnie i wygodnie? 56.8% (54)
  • Oculus Meta Quest 2 po taniości, tymczasowo 21.1% (20)
  • PS5 + PSVR2 - nie jest taki zły 14.7% (14)
  • Valve Index - warto inwestować w jakość? 3.2% (3)
  • Inny VR lepszy 4.2% (4)

Oddanych głosów: 95

  • 14
  • Odpowiedz
  • 2
@dupelec Quest 3 jest świetny, bo nie kosztuje majątku, nie wymaga kabli ani nawet komputera do działania, bo posiada wbudowany sklep i bibliotekę gier, więc można go ze sobą zabierać na wyjazdy czy do znajomych. Przesiadłem się z 2 na 3 i jestem bardzo zadowolony. Połączenie z komputerem jest banalnie proste za pośrednictwem Air Link i można spokojnie pograć w Alyxa i inne cudowne gry, takie jak Blade & Sorcery ( ͡
  • Odpowiedz
@dupelec: Na Twoim miejscu brałbym Q2 po taniości. Do Beat Saber i innych gier sportowych nie trzeba niczego więcej. Kilku godzinna sesja nie stanowi dla większości problemu. Skoro to Twój pierwszy kontakt z VR myślę, że będziesz zadowolony :)
  • Odpowiedz
  • 0
@dupelec Już nie mogę edytować, więc dodam tutaj. Jak będziesz chciał kupić Q3, to kup przez oficjalną stronę Mety, bo tak wychodzi najkorzystniej i przy okazji polecam dokupić sobie Elite Strap z baterią.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hakunamatata57 Do Q2 zamienniki potrafią być o wiele lepsze od oryginału, ale ten oryginał do 3 jest zdecydowanie godny polecenia, choć jeszcze nie miałem okazji testować zamienników, a cenią go sobie trochę sporo. Generalnie, to uważam, że Q3 został zaprojektowany trochę pod dojenie kasy za dodatkowe rzeczy, bo domyślna gąbka jest bardzo słaba, o wiele gorsza niż była w Q2 i fajnie by było dokupić lepszą(50€), tak samo paski na kontrolery(50€) i
  • Odpowiedz
@dupelec: Q2 albo Q3 to już zależnie od budżetu. Do grania w BS i inne gry rytmiczne Q2 wystarczy ale jak dołożenie kasy do wersji 3 nie zrujnuje budżetu to raczej bym dołożył. No i potem myśleć o PC bo jednak lepsza jakoś niż gry na questa no i bez problemu z modami i ogólnie tańszymi grami
  • Odpowiedz
rozumiem, że #oculus meta 3 daje taką swobodę poprzez mody?


@dupelec: tak, i na questa 2 i 3. Volvo Index jest jakosciowe, ale wymaga mocnego kompa i jest zwyczajnie niewygodne w uzyciu - kable, latarnie itp. A questa zakladasz i uzywasz, jak chcesz dluzej to wkladasz powerbanka do kieszeni i tez sie nie placzesz w kable. No a PSVR to w ogole strzal w stope bo i biblioteka mala i nie
  • Odpowiedz
No to odpiszę po swojemu, bo widzę ze masz dylemat a istnieje dość proste rozwiązanie.

1. PSVR2 -> musisz dokupić PS5, powiedzmy, że masz odłożony hajs na nią i nie jest to wymagane. Nawet jakbyś miał PS5 to odradzałbym zakup PSVR2. Dlaczego? Sony już położyło laskę na swoim VR, ich sprzedaż w grudniu wyniosła 3% do 97% dla Q3. Sami developerzy nie chcą tworzyć gier na PSVR a tym bardziej ekskluzywnych. Po
  • Odpowiedz
@dupelec:
Q3 jak masz gotówkę.
Q2 lub Pico jak chcesz przyoszczędzić. Pierwszy ma lepszą bibliotekę, drugi lepszą optykę jakbyś chciał jeszcze np. pobawić się w symulatory, ale w zasadzie tylko wtedy. (A i tak zastanowiłbym się wtedy nad Q3)

PS odpada w przedbiegach z racji braku modów i żałosnej biblioteki.
Valve nie ma sensu bo uwiąże Cię na smyczy, a Ty chcesz się przecież ruszać ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 4
Dzięki za rady, chciałem jeszcze podumać nad tematem bo to trzeba na spokojnie, ale poczułem, że nie wyczymię i wziąłem Q3 z 512 GB
  • Odpowiedz