Wpis z mikrobloga

#kawa #ekspresdokawy #kiciochpyta #kawatime

mireczki, szukam zestawy młynek + ekspres kolbowy (+niezbędne akcesoria?) do około ~1000€ za komplet, ale jak warto będzie za 1300€ to poczekam na promocje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
myślałem np. nad Eureka Mignon Specialita, czy Niche zero a jeśli chodzi o ekspres - czymś od Lelit.
Jakieś podpowiedzi, sugestie mireczki? Na co zwrócić uwagę?
  • 10
  • Odpowiedz
@kAdi Lelit w tym budzecie to troche taki pozny ZSRR pod wzgledem wykonania i konstrukcji, wiem bo mam xd

Blachy telepia sie od pompy, #!$%@? spasowany, niedoróbki na kolbie (szlify chuba kamieniem robione) i w przypadku mojego modelu nawet nie potrafili sprawic, zeby mlynek mielil prosto do kolby bo musi byc w uchwycie, aby mielilo i w rezultacie kawa mieli sie nie na sam srodek kolby

Ogolnie robi co ma robić i
  • Odpowiedz
@kAdi jakbym mial wybrac znowu to kupilbym Rancilio Silvia E, wedlug mnie znacznie lepiej spasowany i lepiej wykonany, ale nie ma elektronicznej kontroli temperatury + trzeba dokupic mlynek

Ja rzadko pije kawe i dlatego wybrałem ekspres z mlynkiem zintegrowanym model Anita, sam mlynek dziala dobrze (pomijając ze jest umieszczony niewłaściwie i mieli jakby mial zeza), ale ekspres jako calosc to lipa. Do tego przyszedl fabrycznie #!$%@? kawą bo testuja mlynki w fabryce
  • Odpowiedz
@kAdi Niche Zero to chyba top wybor, ale tu nie pomogę bo ja specem nie jestem, choc jak sam myslalem o zakupie kompletu to bralem pod uwage wspomnianą Eurekę, bo z recenzji wynikalo ze to dobry młynek i wizualnie mi pasował

Do espresso potrzebne jest wlasciwe cisnienie, temperatura i w sumie tyle, mlynek jest wazniejszy wbrew pozorom, bo poziom i rownosc zmielenia wplywa na smak w bardzo duzym stopniu
  • Odpowiedz
@upodlator: Wiedziałem, że Lelit to gówno ale to co opisujesz to jakiś kabaret xD

@kAdi: Mam wspomniane Rancilio Silvia, dokupiłem za około 700zl PID i działa jak trzeba.

Ale aktualnie w podobnych pieniądzach można kupić Profitec GO - z aktualną wiedzą kupowałbym ten ekspres, a byly ostatnio jakieś preodery na jakiś sklepach i szło go kupić za 3500zł. Do tego jakaś specialita nanjtańsza i masz mega zestaw.
  • Odpowiedz
Eureka Mignon Specialita, czy Niche zero


@kAdi: oba równie dobre, ale kompletnie inne podejście do robienia kawy, Eureka OnDemand a Niche SingleDose - musisz sobie odpowiedzieć jak chcesz robić kawę i na tej podstawie wybrać
  • Odpowiedz