Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #tlustyczwartek #polska

Bylem w piekarni, co czasem sobie kupuje pączki - normalnie kosztują 3,40 zł za sztukę, dzisiaj 4,50 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście nie kupiłem niech spada złodziej prywaciarz.
Tylko że to na wiele się nie zda bo każdy kto wchodził i tak brał po kilka, a z tego co widziałem to już im brakowało i pewnie muszą dosmażyć...

Polaczki powiedzcie mi, czemu wy nie macie godności i lubicie być ruchani?
  • 29
  • Odpowiedz
@Bombonier: jeśli 1,1 pln uderza cie po kieszeni to ci dołożę.

Jest popyt na dany towar, to ktoś zwiększa się cenę. Normalne. Ale skąd możesz wiedzieć, skoro nie prowadzisz biznesu.
  • Odpowiedz
@Bombonier:

O #!$%@?, 1,10 podnieśli cenę xD co za złodzieje #!$%@? xD #!$%@?, że pewnie przez wzmożony ruch też i koszty wzrosły. Rozumiem jakby z 3,4 na 5/6 wzrosło z niczego xD
  • Odpowiedz
@Bombonier: jaki polaczek? Masz okazję więcej zarobić to nie podniesiesz ceny? Czy może jeszcze byś obniżył.

Widać że wiedza ekonomiczno biznesowa w Polsce kuleje.
  • Odpowiedz
Czy może jeszcze byś obniżył.


@G06DbT: Tak, na tłusty czwartek się obniża, bo ilość sprzedanych pączków i tak skonczy się dużym zyskiem. Normalna rzecz od 30 lat...aż do teraz, bo polaczków to trzeba ruchać bez wazeliny to wtedy jeszce cię będą bronić.
  • Odpowiedz
Tak, na tłusty czwartek się obniża, bo ilość sprzedanych pączków i tak skonczy się dużym zyskiem.


@Bombonier: no jeśli i tak mu brakuje, bo jest wszystko wykupywane, to po co obniżać cenę?

Orłem z ekonomii to nie jesteś.
  • Odpowiedz
no jeśli i tak mu brakuje, bo jest wszystko wykupywane, to po co obniżać cenę?


@G06DbT: No i dlatego się pytam czemu polaczki nie mają godności? W żadnym innym kraju tak bezczelne plucie na klientów by nie przeszło, tylko polaczek lubi jak go ruchają.
Widać powiedzenie, że Niemcy lubią niskie ceny, a Polacy nie ma sporo prawdy.
  • Odpowiedz
Może drogo, ale przynajmniej są uczciwi i na tłusty czwartek obniżyli.


@Bombonier: a dlaczego mają obniżać? Mogli utrzymać stara cenę. Też byś się rzucał?
  • Odpowiedz
Mogli utrzymać stara cenę. Też byś się rzucał?


@G06DbT: Nie, ale jak podwyższyają w dzień, w kt©óym wiedzą, że sprzedaż będzie większa to już walenie w dupke.
Tak jak mowie, tylko wedlug polaczków przedsiębiorca powinien ich ruchać tylko dlatego bo może, w normalnym kraju przedsiebiorca dba o klienta i jak wie, ze sprzeda duzo to obniza cenę, bo itak zarobi i wyjdzie na więcej niż swoje.
  • Odpowiedz
Szybko zrozumiesz, że tak to nie działa


@G06DbT: Czyli chcesz mi powiedzieć, że tysiące piekarni, które w tłusty czwrtek obniżyły ceny się mylą i powinni ruchać polaczków?
  • Odpowiedz