Wpis z mikrobloga

#septoplastyka #nfz #szpital #operacja #medycyna #przegrodanosowa
Jakieś opinie odnośnie setoplastyki ? Od kilku lat mam straszny problem z katarem i kichaniem powodującym łzawienie oczu, najczęściej zimą. Robiłem tylko skórne testy na alergie które nic nie wykazały. Miałem robiony rentgen zatok i wykazało że zatoki są prawidłowo upowietrznione, ale przegroda nosowa jest nieznacznie skrzywiona. Morflogia krwi wszystko w normie, oprócz leukocytów których wynik jest poniżej zakresu referencyjnego. Mimo to laryngolog zalecił mi wykonanie operacji przegrody żeby nos bardziej udrożnić i wystawił skierowanie na zabieg. Byłem w dwóch szpitalach i w obu zakwalifikowali mnie do zabiegu ale jest opcja zrobienia tego tylko w znieczuleniu miejscowym, bez narkozy. I teraz zastanawiam się czy warto jest się przemóc i zrobić te setoplastyke miejscowo czy może poszukać innego szpitala gdzie robią to pod narkozą czy w moim przypadku i tak nie ma to zbytniego sensu i odpuścić bo na pewno jest to alergia. Trudno mi się oddycha przez nos i taki zabieg na pewno poprawiłby mój komfort życia, ale ja chce przede wszystkim pozbyć się nieżytu i przestać wiecznie chorować.

Setoplastyka

  • Nie taka straszna, zrobiłbym na NFZ miejscowo 41.7% (5)
  • Warto zrobić na NFZ ale tylko pod narkozą 41.7% (5)
  • Zrobić prywatnie ($) 8.3% (1)
  • Nie warto, skupiłbym się innych testach alerg. 8.3% (1)

Oddanych głosów: 12

  • 8
  • Odpowiedz
@Wykladzina55 większość ludzi rasy kaukaskiej (,,białej,,) ma przesunięta/ krzywą przegrodę nosową

masz alergie jak sam napisałeś (kurz, grzyb gdzieś w mieszkaniu/ domu)/ albo źle znosisz ogrzewanie suche powietrze w zimie, może to się wtedy nasila
  • Odpowiedz
@Wykladzina55 chyba warto zrobić, sam mam uczulenie na roztocza i pyłki traw, zima mam często przeziębienia ale jak dla mnie to wina suchego powietrza i większej ilości wirusów itp. bo jest taki sezon
  • Odpowiedz
@Wykladzina55 wykonaj jeszcze tomografię komputerową zatok (i przegrody). W opisie będziesz miał czy masz krzywą. Oczywiście oni też to badają zaglądając do nosa + jakimś wziernikiem.

Płytę z tomografem będziesz mógł pokazać lekarzowi, który będzie Ciebie operował i wierz mi - będzie wdzięczny (a Ty bezpieczny) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz