Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: core team/contributor odpowiada za sztandarowy projekt danej firmy/organizacji. Taki projekt jest najważniejszy, bo:
* jest popularniejszy od reszty projektów
* jest największym wyzwaniem technicznym
* przynosi najwięcej zysków

Przykładowo core contributor przy react native będzie pisał kod, który użytkownik frameworka będzie używał. Jeśli to jest developer stronki z tutorialem tejże technologii to core contributorem nie jest (chyba, że to dodatkowe zadanie oczywiście).

Oczywiście wyznaczenie granicy może być ciężkie, bo ciężko
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: @Rst00 @Saly dzięki za odpowiedzi, naświetla mi to trochę temat. Chodzi mi o ogólnie o mike'a_m4 czy typka z callstack. Myślałem że on serio wkręcił się z polszy na swoich studiach do Facebooka reacta robić. Ja mu nie umniejszam, bo #!$%@? tylko chodzi mi o to, co to tak naprawdę znaczy, bycie jako core contributor co nie. W sensie, jaki to poziom umiejętności.

Bo z tego co piszecie to rozumiem
W sensie, jaki to poziom umiejętności.


@interpenetrate: umiejętności musisz mieć duże, bo pisanie bibliotek to po prostu zupełnie inny zestawy wymaganych umiejętności niż typowy dev klepiący produkty. Oczywiście ciężko wyliczać jaki ktoś ma impact, bo zupełnie inaczej wygląda np. taki inżynier, który projektuje i wpływa na kształt takiego reacta a inny osoba wyciągnięta z innego działu w korpo, która naprawia bugi i robi maitenance kodu

Bo z tego co piszecie to