Wpis z mikrobloga

Witam tag. Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w kamienicy, jednak musiałbym przeprowadzić mały remont i zastanawiam się czy się w to pakować.

Aktualnie w mieszkaniu są 2 pokoje oraz oddzielna mała kuchnia. Chcę to przerobić na aneks + 2 pokoje (wybaczcie antyaneksowcy xD).
Pomóżcie oszacować czy da się to dobrze zrobić i czego jeszcze ew. musze sie dowiedzieć od właściciela (flipera xD).

Legenda mapy:
Czerwony -> piec kaflowy w docelowym aneksie
Zielony 2 -> aktualna łazienka
Pomaranczowy 1 -> aktualna kuchnia

Chłop mówił, że można poprowadzić rurę kominem od pieca kaflowego który aktualnie tam stoi. Sam piec oczywiście do zburzenia. Co myślicie? Koszt takiego czegoś to bardziej jskieś 50k czy 100k?

#nieruchomosci #remontujzwykopem #mieszkanie
kimoz - Witam tag. Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w kamienicy, jednak musiałb...

źródło: temp_file5812637939788726143

Pobierz
  • 17
@kimoz nie wiem jaka będzie odpowiedź na twoje pytanie ale zacząłem sam remont mieszkania w bloku z lat 80 i po prostu tragedia, im więcej rozwalam tym więcej druciarstwa i badziewia tu widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby ci dać przykład to jak stanę w jednym rogu kuchni jestem 5cm wyżej niż po przeciwległym rogu salonu(salon z kuchnią) ( ͡° ͜ʖ ͡°)pewnie nie każde
@kimoz:
Woda i kanalizacja w nowej kuchni to jak się tam znajdzie? A o co chodzi z tą rurą z kominka, tam ma iść wentylacja kuchenna? Jakie teraz jest źródło ogrzewania i ciepłej wody?
via Android
  • 0
@robertx @Hutnik3
Woda miałaby być pociągnięta z łazienki a przez ta dziure po piecu miałby poprowadzony odpływ do piwnicy.

Co do ciepłej wody i ogrzewania to źródłem jest piecyk gazowy.
@kimoz: 2k za m2 kosztowało mnie wyremontowanie full od podlog z wszystkimi instalacjami oraz scianami czy sifitem (bez wymiany okien). Nie wiem ile ciebie bedzie kosztowac ale pewnie wiecej, jak ci sie juz nie oplaca to dalej nie licz. Za to jak zrobisz remont to masz 100% pewnosci co tam jest, jak zrobione itd itp.
via Android
  • 0
@yousouyou no właśnie tu niby jest podłoga ok i inne instalacje. Jedynie miałbym do zrobienia łazienkę no i to nieszczęsne przeniesienie kuchni, którego kosztu nie umiem oszacować. Ale dzięki za podpowiedź i jakąś liczbę mirku
@kimoz: Przeniesienie kuchni to +/- 3-5k, musisz poprowadzić wentylacje, hydraulikę i elektrykę do nowego miejsca. Najtańsza opcja to opinia od kominiarza, z którym umowę ma podpisana wspólnota/spółdzielnia, a resztę niech zrobi ekipa remontowa. Możesz też dać warunek że kupisz jak aktualny właściciel ogarnie opinie kominiarza czy możesz przenieść bądź włączyć się do innego pionu wentylacyjnego. Jeśli siedzi w nieruchomościach to chce sprzedać przed remontem dlatego że byłoby to druciarstwo, byłoby to
Chcę to przerobić na aneks + 2 pokoje (wybaczcie antyaneksowcy xD).


@kimoz: jestem anty ale w małych mieszkaniach ma to często sens, problem w tym, że chcesz to wpakować do małego,ciemnego kąta
via Android
  • 0
@Arturr99 dzięki za odpowiedź. Zagadam do gościa o tego kominiarza albo sam go dorwę i zanim kominiarz nie potwierdzi, że się da to nic nie kupuję.
Piszesz, że przeniesienie ok. 3.5k, ale rozumiem, że to w przypadku generalnego remontu dodatkowy koszt, tak?
Bo to mieszkanie teoretycznie ściany i podłogi ma już zrobione i nie planowałem robić generalnego remontu pokoi. Jedynie całkowicie nowa łazienka + to przeniesienie kuchni. I zakładam, że to przenoszenie
@kimoz: Tak, 3-5k to koszt robocizny + materiału typu kable, rury, gniazdka itp. Potem musisz zrobić gładzie i pomalować w miejscach gdzie chcesz przenieść.
Łazienka jest w złym stanie? Sprawdz jaka elektryka i instalacja wodna jest na mieszkaniu, to brzmi jak mieszkanie podpudrowane pod sprzedaż
via Android
  • 0
@Arturr99 dziekuje Ci bardzo za rozjasnienie tematu. Myślę, że zanim podejmę jakieś wiążące decyzje to pojde z jakims majstrem żeby to ocenił, bo to typowy flip jest i sie cykam. Wczesniej bylo za 630 od wlascicielki a teraz juz od flipera za 700