Wpis z mikrobloga

Jaka stawka godzinowa dla "majstra" ktory robi po rodzinie? Wujek mojej kobiety przyjechał i nadzoruje remont który robi on, ja i mój tata. Tata i wujek siedza tam tyle samo, wiadomo wujek ma ogromne doswiadczenie ale tata mu dosc sporo pomaga(np stelaze do podwieszanych sufitow + esy zawiesilem ja z ojcem, wujek tylko pokazal jak wymierzyc) Oprocz tego zrobi wylewke, postawil pare scianek z gk i gipsuje sciany, wyrównał ze dwa kąty i dodał styropianu pod okno żeby nie uciekało tak bardzo ciepło. Od poczatku nie chcial mi dokładnoie powiedzieć ile weźmie a robi już 2 tygodnie, teraz powiedział mi 250 zł za dniówke roboty po dużym nacisku co wydaje mi się dość sporo jak na to że robi w rodzinie i miał zrobić taniej niż inni ale nie mam punktu odniesienia. Praca +/- 8-9h dziennie, zawoze go i odwoze do domu, zapewniam 5 browarow dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja jestem skąpy czy wujek wcale dużo taniej nie woła niż młode chłopaki z OLX którym bym nie musiał pomagać?(ja i ojciec cały czas tam też robimy) #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 13
@Boroborro: to jest mniej więcej połowa dniówki pana Heńka co robi na czarno. Fachowiec z renomą i na umowę by spokojnie policzył i 4x tyle. Więc tak, to jest stawka jak dla znajomego. Po rodzinie nie znaczy, że ma robić za darmo, spójrz na to z drugiej strony: niemłody facet zapierdziela u was po 8-9 godzin dziennie i nie dość, że nadzoruje całość robót, to jeszcze sporo robi sam.
@Boroborro: 250-300 dniówki to ja płacę za prace w ogrodzie. 300 bierze sprzątaczka za ogarnięcie domu (schodzi jej 7 godzin). Majster to teraz 600/700 ma dniówki i to raczej z tych prostszych prac. Kafelkarz to i 1000 dziennie wykręci.
Jak jesteś z wujka zadowolony i chcesz mieć z nim dobre układy to powiedz że powiedział za mało i dobij do 300 PLN. Serio, w dzisiejszych czasach znalezienie kogokolwiek sensownego do pracy
  • 0
@Jarek_P: Ok nie znam sie na stawkach, ale chcesz mi powiedzieć że fachowiec który robi remont w mieszkaniu tj wiesza sufity i gipsuje ściane i robi wylewke kasuje za to 1000 zł dziennie? Czyli jakieś 23-24 tysiace do reki. Myślałem że ja w IT mam dobrze a tu widze gość co wiesza sufity zarabia 1,5x tyle :P
@marcel_pijak Tak tylko tutaj większość robie ja i ojciec a wujek patrzy i pokazuje
Ok nie znam sie na stawkach, ale chcesz mi powiedzieć że fachowiec który robi remont w mieszkaniu tj wiesza sufity i gipsuje ściane i robi wylewke kasuje za to 1000 zł dziennie? Czyli jakieś 23-24 tysiace do reki. Myślałem że ja w IT mam dobrze a tu widze gość co wiesza sufity zarabia 1,5x tyle :P


@Boroborro: 1k dniówki to na serio teraz nie jest jakaś sensacja. Wlicz sobie że robota
asuje za to 1000 zł dziennie? Czyli jakieś 23-24 tysiace do reki.


@Boroborro: taki facet zwykle nie ma zatrudnienia non stop tylko od zlecenia do zlecenia, weź i to pod uwagę. Weź pod uwagę i to, że on z tego musi sobie opłacić i ZUS i VAT, a jeśli nawet robi na czarno to wtedy zwykle i stawka jest inna, i jednak koszty powiązane i tak zostają: Ty pracując na etacie
@Boroborro po pierwsze żaden fachowiec za 250dniowki dupy Ci nie ruszy a po drugie to że po rodzinie robi nie znaczy że ma na tym nic nie zarobić.
Waszym błędem było że jeden nie powiedział ile chce przed robotą a drugi nie wymagał takiej informacji. Równie dobrze mógł Ci teraz powiedzieć 500zl i co byś zrobił?
@Boroborro 250zl to jest bardzo mało.

I nie wysmiewał bym innych pracy że gość robi ścianki szpachluje i che odemnie 250zł!!!!! Bo on praktycznie robi ci to za darmo a jego wiedza jest bardzo cenna, jak byś wiedział jak to byś sam robił a jak byś zatrudnił ekipę do wykończenia domu to nie wiem czy w 1000zł dniówki się zmieścił.