Wpis z mikrobloga

Właśnie kończę czytać 'Bastion' Stephena Kinga ( zostało mi 400 stron :D ) i zastnawiam się co dalej. Chciałbym Was prosić o polecenie tytułu z podobnym vibe jak pierwsza część tej książki - czyli zabójczy wirus, apokalipsa, proces upadku ludzkosci, ciekawe postaci i ich perturbacje, próba odnalezienia się w nowej rzeczywistości, walka o przetrwanie. Nie musi być jakichś niespodziewanych zwrotów akcji ani plot-twistów, bardziej chodzi mi o interesujące ujęcie schyłku cywilizacji w kontekście kataklizmu. Co podoba mi się u Kinga, to jak fajnie wplata w fabułę takie niby poboczne wątki z działań służb specjalnych oraz wojska, tak że całą fabułę odbiera się jak w grze Half-Life - z perspektywy uciekiniera i przetrwańca, który znajduje się w centrum wydarzeń, których nie do końca rozumie.

#ksiazki #stephenking #czytajzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@gedzior84 Droga - McCarthy, jednak to nie King, powiedziałbym to bardziej o psychice człowieka po tym jak Świat wokół się rozpada. Dla mnie jedna z najlepszych post apo książek. Pamiętaj, że to jednak nie King.
  • Odpowiedz
  • 1
@pawelpaweld: Dzięki. Jeśli film z Vigo Mortensenem jest na podstawie tej ksiazki, to chyba jeden z najbardziej depresyjnych filmow jakie dane mi bylo ogladac. Zapisze sobie ten tytul, dzieki :)
  • Odpowiedz
@gedzior84: Miasto Ślepców(ta książka chyba najbardziej ci przypadnie do gustu - ludzie na całym świecie nagle tracą wzrok), World War Z(o zombii ale jest w formie reportażu i pokazuje zachowania różnych ludzi w różnych zakątkach świata - dla mnie było to miłe zaskoczenie), Blackout(na świecie nagle nie ma prądu i ludziom zaczyna odbijać), Grona Gniewu(fajna lekcja historii - kryzys w ameryce i jak sobie z tym (nie)radzili ludzie)
  • Odpowiedz
  • 0
@TrumanBurbank: ooo, ale super! Miasto Ślepców - oglądałem film: bardzo ciekawy koncept, książka może być dobra. World War Z - podobnie, oglądałem film, ale nie spodziewałem się, że książka może byćnapisana w formie reportażu. BlackOut - czytałem, nawet stoi przede mną na półce - bardzo fajna, lekka książka z ciekawymi teoriami.Grona Gniewu - w ogóle nie kojarzę, dlatego zobaczę o co chodzi. Jeszcze raz gorąco dziękuję!
  • Odpowiedz
@gedzior84: też widziałem film Miasto Ślepców i jak to zwykle bywa książka lepsza(bardziej wulgarna i wyuzdana). Film World War Z to tak naprawdę kilka reportażów z tej książki które przypisali jednej osobie tzn głównemu bohaterowi - reportaży jest tam więcej. Grona Gniewu to w sumie klasyka literatury - dość gruba, ale szybko i przyjemnie się czyta, do tego pokazuje zachowania ludzkie w skrajnych sytuacjach a mam wrażenie że chyba głównie o
  • Odpowiedz