Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn: Odsetek kobiet uprawiających seks przed 15 r.ż. nie jest taki mały:
(pierwsze z gugla o trzynastolatkach)

Approximately 7.1% of American youth report sexual debut prior to 13, with more male than female youth reporting early sexual debut; by age 16, approximately 30% of females and 34% of males have had sexual intercourse

Większość nie jest zgłaszana bo to z "chłopakiem" który ma 15-17 lat. Są przypadki naprawdę
a urodzenie dziecka przez dziecko pomoże bardziej?? Nie rozumiem


@assninja: Ja też nie rozumiem?
Ja nie przedstawiłem argumentów za uchyleniem podpunktu 3 Artykułu 4a Ustawy o planowaniu rodziny, który dopuszcza aborcję jeżeli "zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego".
Co więcej, z tego co wiem nikt naprawdę tego nie postuluje. Spośród ~30,000 nielegalnych aborcji w Polsce rocznie, do tego <1,000 legalnych tylko 1-2 rocznie są dokonywane na
promowanie skrobanek zamiast zdrowych kochających rodzin


@harcerz: wat? Fajnie podpierać się cyferkami z googla ale to tekst jak żywcem przeklejony z, rycerza niepokalanej z, lat 30 zeszlego wieku. Poczytaj "chlopki" to dowiesz sie ze 16 lat to juz byl ślub. I jak zylo się w biedzie i woelodzoernych rodzinach.

A co do 15lerniej osoby to do ginekologa musi isc z rodzicem, ale powonna moc mieć wplyw na decyzję dotyczące jej zdrowia.
@anysz co tu #!$%@? robi tag pedofilia? Czy ty chłopie się dobrze czujesz? XD

Bardzo dużo 13/14 latek wraz ze swoimi rówieśnikami uprawia juz seks. To na wypadek wypadków jest takie coś. Wy konfiarze i pisowcy to naprawdę jesteście mocno ograniczeni, prawdę ktoś pisał, że gdyby zabroniono srać w gacie to byście celowo srali w gacie pokazując jacy to jesteście anty XD

#!$%@? się do czegoś takiego, gdzie te tabletki to chyba
@anysz: No ale SKĄD POMYSŁ ŻE NIE?

Masz art. 240 kodeksu karnego nakłada NA KAŻDEGO obowiązek zgłoszenia podejrzenia obcowania z osobą poniżej 15 roku życia.(art 200).

Co ważne w Polsce NIE MA prawa romea i julii. Osoby ktore uprawiaja seks z osobami poniżej 15 roku życia nie podlegają wyjątkom (bo się kochają)
@In_thrust_we_trust: to jest argument o tym ze punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia. Obecnie mamy o niebo lepsze warunki zycia niz, nasi pradziadkowie.

Nie mozna "porównywać" i przeciwstawić sobie 2 roznych kategorii, w kochajacycj rodzinach rowniez zdarzały się aborcje. #!$%@? od przyczyn.

Promowanie postaw nie polega na zabranianiu dostepu do czegos co jest standardem na sporej części swiata, moze za to spowodowac powstanie szarej strefy, i powrot problemow sprzed 100 lat,
@WrzeCiOna:

Obecnie mamy o niebo lepsze warunki zycia niz, nasi pradziadkowie.


Ale przecież nie o tym jest dyskusja. Z punktu widzenia możliwosci medycyny warunki życia są lepsze, ale jakość życia nie opiera się tylko na jakości usług medycznych i kwestiach materialnych. Ale np kwestie socjalizacji i atomizacji jednostki dzisiejszym swiecie są tragiczne.

Promowanie postaw nie polega na zabranianiu dostepu do czegos co jest standardem na sporej części swiata


Oczywiście, dlatego uważam