Wpis z mikrobloga

Gothic mnie ominął i nigdy w niego nie grałem. Teraz chce nadrobić zaległości. Dzielnie walczyłem, żeby w ogóle się uruchomiła ta gra i już nie mam sił na te sterowanie XD Da się te sterowanie jakoś ucywilizować?

#gothic
  • 16
@Huntley: Chyba nie. Sterowanie to najgorsza bolączka Gothiców. Ale idzie przywyknąć. Możesz co najwyżej zmienić ustawienia klawiatury, ale nadal #!$%@? Ci się będzie sterować.
Nie lepiej poczekać na wersję Remastered?
@Imperator_Wladek: Nie, też nie wiedziałem, że w G1 idzie zmienić sterowanie. Ale grałem w to z 15 lat temu, więc musiałem po prostu przywyknąć, tak jak do niewygód w innych grach.
BTW. Gothic 1 miał swój urok, ale i bolączki. Całościowo to gra mi się nie podobała, ale miała swoje dobre momenty, jak questy, gdzie trzeba było myśleć i szukać.
@Huntley W G2 sterowanie jest o niebo lepsze i lepsza praca myszki (w g1 jest upośledzona). Ale da się przeboleć, przejście gry nie jest trudne, po prostu pamiętaj że jak chcesz wejść z czymkolwiek w interakcje (kufer, podniesienie przedmiotu, wyprowadzenie ciosu) to musisz kliknąć klawisz akcji + do przodu, np LPM + W - i to wszystko.
Graj z myszką jak cywilizowany człowiek, o ile w G1 ta myszka jest upośledzona, tak
Da się te sterowanie jakoś ucywilizować?


@Huntley: Sterowanie to bardzo charakterystyczny element Gothica i tworzy z nim nierozerwalną więź. Graj na klawiaturze. :)
@Huntley: W G1 i G2 najlepiej grać samą klawiaturą, wtedy gra się o wiele bardziej intuicyjnie i szybko się łapie sterowanie. Prawa ręka na strzałkach, lewa na ctrl albo na klawiszach 1-8, żeby wybrać broń czy czar. Cała interakcja przy wyjmowaniu czegoś ze skrzyń, handlu czy walce to trzymanie lewej ręki ma ctrl, a prawej na strzałce w górę że strzałkami na boki (lub do tyłu w przypadku blokowania ataku). Do