Wpis z mikrobloga

Robię trzecie podejście do yerby. Jaka kupić smakowa, aby mi w końcu posmakowała i miała dobry dobry smak?
Taki klasyczny smak mi nie podchodzi, mam pomarańczową z cbse i w smaku jest tragiczna .
Chciałbym kupić dwie, jedna do poniesienia w pracy/treningu na siłowni, a druga na relaksik.

Jest jakiś sensowny sposób robienia nie wymagający dużej uwagi i dużej ilości sprzętu?

#yerbamate #yerba
  • 16
@mrkobel:
1. Smakowe Yerby nie są smaczne. Dużo gorsze niż zwykłe. Podobno miętowe ludziom smakują ale nie próbowałem bo nie przepadam za miętą.
2. Wystarczy Ci bombilla i matero. Koszt około 20zł na start, zrobić prosty kopczyk i zalewać gorącą nie wrzącą wodą.
3.Dla relaksu La Merced, Kurupi, Taragui
Jeśli chcesz coś na podniesienie to polecam Canarias (uwaga mocna)

Dodam jeszcze, że mi smakuje jako tako Taragui Maracuya ze smakowych. Ale
@mrkobel: Kup kilka ale za to mniejszych paczek. Wybieraj marki takie jak Kurupi, Pipore, Pajarito, Amanda, Cruz de Malta, Campesino, Kraus, Rosamonte, Taragui. Odpuść wszystkie soul i verde maty, jaguary, itp.
Co do przygotowania to ja polecam tak: sypiesz nie za dużo do zwykłego kubka, zalewasz wodą 70-80st i sobie pijesz przez bombille (jedyna rzecz jaką musisz kupić). I po wypiciu lub jak już będzie mało to dolewasz raz wody, ale
@mrkobel: A to nie wiem, nie próbowałem. Też nie przepadam za pylastmi yerbami. Np. kurupi taka jest, ale już amanda czy pipore dużo mniej. Ew. jakąś inną bombillą musisz spróbować.
@Aeterna: Jest moc ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Początek może trudny, bo dużo pyłu i smak specyficzny, ale po chwili już luzik ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy drugim zalaniu straciła sporo mocy. No i kopczyka oczywiście nie zrobiłem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@panmimoskok: cieszę się że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja do pyłu się przyzwyczaiłem i w sumie nie ma bombilli, która przefiltruje dokładnie pył z pylastych Yerb. Dla mnie Canariasy oprócz mocy mają też fajny smaczek. żółtą kupiłeś?
@Aeterna: Trochę pyłu jest ok, ale nie za dużo ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Kupiłem bombillę z dodatkowym sitkiem i wyłapuje 99,9% pyłu. Tylko jak jest go za dużo, to sitko się zatka i nie można nic więcej się napić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Canarias jest jeszcze ok, ale campesino to już przesada. Chyba, że trafiłem taką paczkę. Tak, kupiłem żółtą. Zielona jest w
@Aeterna: Poprzednio nabyłem normalną, ale że teraz chciałem ułatwić sobie życie jeszcze bardziej, to kupiłem bombillę z dodatkowym sitkiem. Tylko mam małe doświadczenie w tym sporcie i teraz już wiem, że to sitko na dłuższą metę nie pomaga ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡ ͜ʖ ͡)
Nie wiem co jest w tej Yerbie, tzn. skład znam ( ͡~ ͜ʖ ͡°
@panmimoskok: ilość to raczej kwestia indywidualna ale faktycznie nie przekraczałbym tych 30g suszu dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tam mam flaki ze stali ale wiem, że niektórym potrafi zaszkodzić. No i ja tak pije sobie co trzeci dzień na ogół lub sobota i niedziela bo wtedy mam czas żeby się zrelaksować i powoli sobie wypić. Chyba wspomniałem że kiedyś to nawet ważyłem na wadze ile suszu