Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z internetu Starlinka? Jak tak to polecacie? Jaka prędkość, dostępność i problemy, które dotychczas mieliście?

Wyprowadzam się na niemiecką wieś zabitą dechami i to chyba będzie jedyny sensowny dostawca internetu...

#starlink
  • 10
@maximilianan: korzystam od roku, nie ma się nad czym zastanawiać. Działa prawie jak światłowód. Obsłuży ze 3x FHD na urządzeniach w tym samym czasie na spokojnie.
Jak przełącza co 5 min to może wystąpić 1 sekundowa przerwa co widać w aplikacji tiktok a jak film to buforowanie to zniweluje.
Ustawiałem niedawono antenę od zera i ustawiła się bardziej na południowy zachód i ping z 60-70 zmiejszył się na 30-40 co pozwala
@maximilianan: korzystam od ponad roku (bliżej 1.5 roku) i najlepsza decyzja ever. Z problemów to praktycznie żadnych. Przez ten czas może dwa razy była poważniejsza awaria, gdzie netu nie było raz kilka godzin (ale w godzinach nocnych wiec mnie za bardzo nie dotkneło) i raz może godzina z hakiem.
Ze Starlink jest tak, że szybkości i stabilność w dużej czesci zależy od obłożenia satelit w twojej lokalizacji także to ze u
Normalne prędkości to 200/30. Prawdopodobnie jak ustawisz pobieranie jakiejś gry z PS5 80 GB to po godzinie ograniczy ci prędkość do 50 MB/s i jak przestaniesz ściągać to po godzinie wróci na 200 i ten lejek działa prawdopodobnie dla całej UE.


@plaisant: chyba nie, bo u mnie takie cos nie występuje. Myśle, że to zależy od tego ilu abonentów jest w regionie i jakie obłożenie w danym momencie maja przelatujące satelity
Nic mu nie moze zaslaniac, nawet troche.


@Birter: zalezy. Do gier online i videorozmow to tak. Do przegladania stron i ogladania filmow to sobie poradzi i z utrudnieniami.