Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #motoryzacja #prawo #warszawa

Jak chcę zarejestrować samochód, ale chcę zachować obecne tablice rejestracyjne, to muszę nieść do urzędu te tablice rejestracyjne czy nie?

Bo bez sensu je wyjmować i wkładać (przy okazji połamać ramkę).

Ale z drugiej strony urzędnik musi zobaczyć czy są w dobrym stanie. Może wystarczy im zdjęcie albo jakieś oświadczenie ("oświadczam, że są w dobrym stanie i biorę za to odpowiedzialność")?
  • 14
  • Odpowiedz
@mk321: ja jak przerejestrowywalem i chcialem zostawić to musiałem zdjąć tablice i im zanieść w celu wymiany naklejki jakiejś na nich. Więc no.. trzeba było.
Ramka RiP ale tylko troche, jeszcze sie trzyma na dwóch zatrzaskach :D
  • Odpowiedz
@mk321: Ja ostatnio adres w dowodzie rejestracyjnym zmieniałem to też musiałem przerejestrować auto z siebie na siebie i przynieść tablice do urzędu.
  • Odpowiedz
@mk321: żeby połamać ramkę przy demontażu to trzeba mieć dwie lewe ręce. pomijam fakt, że kosztuje to 5zł, zaś tablice można montować na inne sposoby.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@r5678 jak masz stary samochód, to ramka też jest stara, plastik sparciały, więc się łatwo łamie. A tak by wisiało. Z kupnem problem, że musisz po tą ramkę jechać, a jak nie masz tablic, to samochodem nie pojedziesz.

Jedyny inny sposób na zamocowanie jaki znam, to trytytki.

Ale jak trzeba, to trzeba.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@MrProfeska sprytne. Ale jak jednak się nie połamią, to musisz trzymać w domu zbędne ramki.

Chyba że po prostu i tak je wymienisz. W końcu to tylko kilka zł.
  • Odpowiedz
@mk321: wymieniasz je od razu na ładne, czarne. W gratisie przestajesz być jeżdżącym banerem reklamowym jakiegoś serwisu
  • Odpowiedz
jak masz stary samochód, to ramka też jest stara, plastik sparciały, więc się łatwo łamie.


@mk321: domyślam się, że to auto nie należy do najmłodszych, więc możesz na wkręt do zderzaka przykręcić i też będzie elegancko
  • Odpowiedz