Wpis z mikrobloga

#gielda
co sądzicie o aktualnej sytuacji na #toya ? C/Z około 9, fajnie się rozwijają, magazyny w chinach sprzedaż za granicą, mają co robić z gotówą a weszliśmy teraz na taką śmieszną płaską konsolę jak pół roku temu, co trwała cały kwartał. Dopakowałbym się jeszcze ale mam nieodparte wrażenie że lepiej dopakować się jeszcze w banki
  • 4
@Frank_Parker: Trzymam od 6 pln, największa pozycja w portfelu od roku. Spółka lata na bardzo niskich obrotach, przez co łatwo zbić kurs w górę i w dół. Dużo zależy od przyszłych wyników i czy spółka wypłaci dywidendę w połowie roku czy dalej będzie chciała spłacać kredyty. Na plus dla spółki mocny złoty, i prognozowana wyższa sprzedaż detaliczna w tym roku. Ostatnio rekomendacja się pojawiła na 9,50 w grudniu i jakoś w
@drylu09: no też podjąłem decyzję o wbiciu w tej konsolidacji ponad 6zł, ale myślę czy ten przystanek to nie jest okazja żeby dołożyć. Z drugiej strony jeśli takie giganty jak PKO mają przed sobą dobre półrocze to dziwnie mi pakować się w tak niską płynność
@Frank_Parker: Za 6 kwartałów przy obecnych zyskach spółka będzie miała 0 długu i zysk w wysokości 1 pln na akcje. Nie zdziwi mnie potencjalne wezwanie nawet. ROE 17,15% ROA 13,43% EV/EBITDA 5.47.