Wpis z mikrobloga

Szukam auta dla mamy (lat 60). Auto do jazdy po mieście 95%, trasy bardzo rzadko (max do 200km). Obecnie wozi się Hyundaiem i30 z 2009 roku (1.4 benzyna) i chciałaby coś świeższego.
Wymagania:
- budżet do max. 70k PLN (rozważa finansowanie i oddanie auta w rozliczeniu, więc pewnie coś używanego od dealera)
- automat
- benzyna, benzyna+LPG lub hybryda
- ma mało palić
- raczej kompakt, hatch
- max. 5-latek
- niskie koszty eksploatacji i napraw

W tym budżecie i rozmiarze szukałem jakiejś hybrydy, ale widzę, że ciężko będzie...
Jakieś pomysły? Powoli nastawiam się na zaproponowanie następnej generacji tego i30. Znalazłem coś takiego:

https://uzywane.jdkulej.pl/car/hyundai-i30-3/

Czy w takich wymaganiach Ceed i i30 to rozsądne opcje? Ile można zdjąć z ceny z takiego segmentu aut, zaczynać od 15% offu na początek?

#motoryzacja #samochody
mare4e - Szukam auta dla mamy (lat 60). Auto do jazdy po mieście 95%, trasy bardzo rz...

źródło: IMG_8377

Pobierz
  • 32
Czy w takich wymaganiach Ceed i i30 to rozsądne opcje? Ile można zdjąć z ceny z takiego segmentu aut, zaczynać od 15% offu na początek?


@mare4e: O 15% to nie masz nawet co marzyć. Chyba, że pojedziesz za granicę i sam sobie takie auto kupić na miejscu i sprowadzisz do Polski. Natomiast jeśli chcesz Ceeda lub Hyundai taniej to po prostu nie patrz na aktualnie produkowaną generację której zdjęcie jest powyżej
  • 0
@hpiotrekh: trzeba od czegoś zacząć XD
Jeśli chodzi o finansowanie to bardziej chodziło o to, że jeśli znajdzie się dobre auto bliżej granicy budżetu to użyć jakiegoś kredytu 50/50 - kojarzę jakieś kredyty 0%, że jedną połowę płacisz teraz, a drugą za rok - to byłoby bardzo spoko. Nie wiem czy jest ta opcja u deleara z tego ogłoszenia.
Czy w takich wymaganiach Ceed i i30 to rozsądne opcje?


@mare4e: generalnie tak. Do jeżdżenia wkolo komina polecam koreanńskie MHEVy - w miarę jadą, a palą niewiele. Tylko nie wiem czy to jeszcze w budżecie/wymaganiach.
@mare4e 70k netto czy brutto? Jeśli masz JDG to może w ten sposób coś uda się zrobić..napisałeś, że mama rozważa finansowanie, więc to może być opcja dla was.

Ja w szkalowanym przez wielu AAA Auto kupiłem w grudniu rocznego Xceed PHEV za 94k netto. W drobiazgu ale namieszali z rozmiarem kół. Napisali ze 18" jest, okazały się 16".kupiłem 18" ale zrehabilitowaali się drugim setem kół i 300 zniżki. Swoje opony sprzedałem

PS.