Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pisałem post z zapytaniem o samochód do 15k ale, że gówno można znaleźć w takiej cenie to teraz szukam czegoś do 30k. Benzyna, najlepiej z dobrym silnikiem do gazu, kombi lub duży sedan, może być też jakiś SUV. Moim głównym wyborem jak na razie jest astra 1.4T. Co myślicie?
#samochody #motoryzacja
  • 16
@Samowski: Astra 1.4T szukać tylko zadbanej z małym przebiegiem ale biorąc pod uwagę na pękające kolektory i problemy z turbosprężarką, zbyt wysoka temperatura robocza pracy silnika (kombinacje z termostatami grzałkami etc) Skrzynia M32 i prace doktorskie o trwałości. Sprzęgło z dwumasą. No i masa 1600 kg więc prowadzi się średnio a hamulce znikają w oczach A żeby to jeszcze kosztowało 20 tysięcy to ludzie za auta do roboty wołają od 25
@Samowski:Dlatego pisałem o koreańcach Dobre silniki. Mniej fakapów niż w TSI/A16NET/1.6 Ecoboost/1.6 THP Zmieniać olej co 10 tysięcy sprawdzać napinacz i ślizgi łańcucha. Jak kupisz zadbanego niebitego to pojeździsz.Wada Silnik ciężko dogrywa się z gazem nawet jeśli to bezpośredni wtrysk
@Samowski: Ogólnie Trzeba mocno weryfikować temat. Problem był taki że znikał płyn chłodniczy. Ludzie jeździli bez płynu chłodniczego to auto przegrzewało się i silnik do remontu lub wymiany. Ogólnie jak już to szukać zadbanego po OTSie (zbiorniczek płynu chłodniczego z czujnikiem poziomu. ) Ogólnie lubiły pękać UPG (pokłosie jazdy na zbyt niskim poziomie płynu) Te benzyny średnio znoszą krótkie dystanse (pompa wysokiego ciśnienia puszcza paliwo które miesza się z olejem. Nie
  • 0
@Szlaufman na prawdę nie mam pojęcia co wybrać. Najbardziej skłaniam się ku hyundaiowi i30, ale wtedy instalacja gazowa odpada. Ale znowu spalanie w okolicach 6, 7 litrów jest całkiem ok
  • 0
@Szlaufman przeglądam auta w okolicy zgodnie z tym czego szukam i królują ople, jest ich wystawionych prawie że tyle samo, ile aut pozostałych marek razem wziętych. Zastanawiam się też czy nie obniżyć oczekiwań względem rocznika i nie wziąć audi, bmw czy nawet insygni, ale nie wiem czy 15 latek za 30 tys to dobry pomysł.