Wpis z mikrobloga

@Assailant

Nie jedyny, ale istotny.
"Wolny rynek" nie działa tutaj, puste mieszkania nie są wynajmowane ani sprzedawane a ich wartość rośnie że względów spekulacyjnych. A im bardziej rośnie tym większa zachętą do chomikowania.

Podatek ma przymusić do uwolnienia podaży. Jeśli chcesz to zrobić regulacjami to nie ma sprawy, niestety do większości dociera tylko opresja finansowa. Wprowadź nakaz najmu/sprzedaży nieużywanego mieszkania to dopiero zakrzyczą od komunistów, a tak po prostu opodatkuj....
@Assailant: Wytłumacz mi jak podatek katastralny ma wpłynąć na dostępność mieszkań.

Jak ktoś ma więcej niż 1 własne mieszkanie, to je wynajmuje, albo normalnie, albo przez booking. Te bajki o setkach tysięcy pustostanów, to sobie można wsadzić między bajki. Pustostan to może być na zabitej wiosce, gdzie jest 5 domów, babka zmarła i zostawiła drewniano gliniane rozpadające się dziadostwo. To jest pustostan.

Idź proszę do pierwszego lepszego bloku normlanym mieście, gdzie
Idź proszę do pierwszego lepszego bloku normlanym mieście, gdzie życie się kręci i znajdź mi puste, niezamieszkane mieszkanie inwestycyjne.


@wonsztibijski: kamienica w której mieszkają moi rodzice: 5 mieszkań z lokatorami (nie wiem które wynajem a które własność), 3 Air bnb, 2 biura, 20 pustych. Tak wygląda połowa kamienic w centrum Krakowa.
Idź proszę do pierwszego lepszego bloku normlanym mieście, gdzie życie się kręci i znajdź mi puste, niezamieszkane mieszkanie inwestycyjne.


bzdury Panie kolego.... bzdury.... i powie to KAZDY kto mieszka w centrum duzego miasta, ja mialem mieszkanie 700m od palacu kultury w proaktycznie nowym wiezowcu (16p) i.... tak moze z polowa mieszkan byla uzywana, wiekszosc o ile w ogole funkcjonowala to byl najem.... dla porownania obok w wielkiej plycie jakies 90% bylo uzywanych
o tym nawet Adam Smith mowil, ale paroweczkowym konfederosjanom to nie wystarczy.


ja tez jestem starym korwinista no i co z tego.... to juz za tamtych czasow byly roznce w zdaniach, rozne szkoly, a co dopiero w takim wehikule jak konfedracja. Podatki maja funkcje tez regulacyjna, ale to nie jest nosne haslo, znacznie lepszym jest "kazdy podatek jest zly" - uroki demokracji i poziomu elektoratu ktory chce sie powiekszac za wszelka cene.
@wonsztibijski:

Jak ktoś ma więcej niż 1 własne mieszkanie, to je wynajmuje, albo normalnie, albo przez booking.

Nawet jak ktoś ma jedno to i tak czasem jest puste. To efekt wielkiej emigracji na zachód.
Te bajki o setkach tysięcy pustostanów, to sobie można wsadzić między bajki.
Ty masz chyba jakiś syndrom wyparcia.
https://gazetakrakowska.pl/w-krakowie-jest-az-60-tys-pustych-mieszkan-wlasciciele-nie-chca-ich-wynajmowac-bo-maja-lepszy-sposob-na-zarobek/ar/c9-18271095

Pustostan to może być na zabitej wiosce, gdzie jest 5 domów, babka zmarła i zostawiła drewniano gliniane rozpadające