Wpis z mikrobloga

#budownictwo #mieszkanie #elektryka

Czy można mieć w żyrandolu słabsze i mocniejsze żarówki?

Bo normalnie wszyscy montują takie same. I możesz zapalić połowę albo wszystkie. Czyli masz dwa tryby: ciemno lub jasno. Jak chcesz, żeby przy zapalonej połowie było ciemniej to musisz zamontować słabsze słabsze żarówki, ale wtedy przy zapalonych wszystkich jest za ciemno. Czyli musisz zamontować mocniejsze, żeby przy zapalonych wszystkich było wystarczająco jasno, ale wtedy jak zapalisz połowę, to nadal jest bardzo jasno.

Wymyśliłem, że zamontuję dwa rodzaje: w połowie słabsze, w drugiej połowie mocniejsze. Dzięki temu będę miał trzy tryby: słabe, średnie, mocne. Będą mógł mieć ciemno (zapalona połowa ze słabszym), średnio (zapalone tylko mocniejsze), mocno (zapalone wszystkie).

Tylko czemu nikt tak nie robi? Może nie można mieszać różnej mocy żarówek?

Bo może źle to wygląda jak są zapalone wszystkie, bo widać różnicę? Wiem, że nie wolno mieszać barwy świateł. Nie możesz mieć obok siebie ciepłych i zimnych. Nawet przy nagrywaniu filmów trzeba o to dbać, żeby nie mieszać różnych źródeł światła (np. tylko dzienne albo tylko z lampy - bo jak będzie razem to miesza się barwa). Może tak samo jest z mocą?
  • 8
  • Odpowiedz
@mk321: no ja się nie zgodzę ;) można mieszać barwy i moce jak ci się tylko podoba ;) sam mam właśnie tak zrobione, żeby mieć 3 poziomu jasności. pozdrawiam.
  • Odpowiedz