Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programista15 #programista #naukaprogramowania

W pracy jako junior często słyszę od swojego przełożonego coś w stylu "po x* nie możesz już o to pytać", "po x* już powinieneś to wiedzieć", "ty po x* pytassz mnie o takie rzeczy?".

To sprawia, że czuję się głupio i wolę już o nic nie pytać, przez co często robię coś dłużej, bo nie rozumiem czegoś, ale wolę sam próbować kilka razy dłużej niz go pytać o radę.

Jak sobie poradzić w takiej sytuacji i czy mogę coś zrobić? Bo źle się czuję w takiej atmosferze. Nie ma w zespole nikogo innego, kto ma wiedzę o tych rzeczach.

x* to jednostka czasu np. 6 miesięcy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: pewnie chodzi mi o to żebyś zaczął prowadzić własne notatki. Możliwe, że już wspominał o tym samym więcej niż dwa razy i oczekuje, że sobie to zanotujesz.

Są też tematy, które znajdziesz w dokumentacji w 10/40minut ale znajdziesz. Szukanie czegoś we własnym zakresie też bardzo uczy. Oprócz tego co przeczytasz, dowiesz się rzeczy związanych, które mogą się w przyszłości przydać.

Warto też używać dokumentacji, a nie stacka albo youtube. Gdy
@mirko_anonim: Może masz słabą pamięć i pytasz o to samo kilka razy zamiast zanotować na początku. U nas z programistami juniorami nie bylo takich problemów, ale designerzy jak chcą pomoc od programisty to sami od razu mówią, że zanotują i nie będą drugi raz pytali, pewnie dlatego, że trzeba im naprawdę dużo pomagać i nie chcą do tego dokładać niepotrzebnie.
@mirko_anonim: A miałeś już to pokazane/ tłumaczone? Jeśli tak to sorry ale to twoja wina. Następnym razem rób notatki albo proś o lokalizację dokumentacji.
A jeśli nie było to wal wprost, że to nie twoja wina, że nikt tego nie pokazał przez tyle miesięcy. Chociaż szczerze mówiąc, to częściej widzę geniuszy, którzy jak skończą jakieś wstępne szkolenie online siedzą cicho zamiast o tym wspomnieć. Potem jest wielki foch, jak się go