Wpis z mikrobloga

#lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem to jednak trochę dużo, nie mówicie że nie bo się zazwyczaj kredytujecie jak chcecie taki garnek xD

A lidlomixa da się co jakiś czas kupić w Niemczech na promkach za śmieszne pieniądze

Ma ktoś i to się sprawdza? Ilość przepisów "wystarczająca"? Jakieś za i przeciw?

#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie #kiciochpyta
Atreyu - #lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem ...

źródło: b45768b5fb043f796fd2b4fb9a28e68ffec44921

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
@peszek_leszek Za to za dostęp do przepisów TM trzeba płacić mimo tego, iż sprzęt kosztuje 6k, co jest wg mnie absurdem. Ma mniejszą misę od MC i kupując go wspierasz piramidę finansową, bo sam sprzęt nie jest tyle wart.
  • Odpowiedz
@Atreyu jakieś 5-6 lat temu matka miała prezentację TM w domu, strasznie zawracała gitarę, żebyśmy przyszli też z siostrą. Jakaś babeczka przytargała TM i się nad nim rozpływała, a ja do końca życia zapamiętam. Gotowała jakieś mało skomplikowane pierdoły, zupka, potrawka jakaś, a na koniec miał być deser. Do każdego „dania” brała kogoś z „widowni” żeby udowodnić jakie to wszystko łatwe. No to poszła siostra robić chyba sorbet truskawkowy. Babeczka zachwala jakie
  • Odpowiedz
@Atreyu: O kurła lidlomixiarze znów kontratakują XD To gówno Ci sie zepsuje i nawet nie znajdziesz części ani nikogo kto to gówno naprawi. Jednorazowe gówno XD, ale jeden lubi czekolade a drugi grzebac w smietniku.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Stary to jest sekta. Jak jakiś czas temu koleżanka z pracy zobaczyła mój obiad to zapytała "fajne, z jakiego przepisu to" a odpowiedziałem "a mama takie robiła, bierzesz to tam to na patelnie, ser piekarnik " usłyszałem "jak to patelnie? To Ty nie masz thermomixa? Kto jeszcze gotuje na patelni ;O". Trafiłem na czarną listę biedaków u mnie w pracy bo nie mam podgrzewanego garnka z mieszadłem.
  • Odpowiedz
@Atreyu: mam robota planetarnego Smeg i TM - odkąd mam tm, nie chce mi się odpalać robota :p lubię i umiem gotować, długo broniłam się przed garnkiem za 6k, ale ostatecznie się skusiłam i nie żałuję :D używam bardzo często, mam małe dzieci i często nie mam warunków żeby się skupić w pełni na gotowaniu, a tu TM mi się wyłączy w odpowiednim momencie i poczeka na kolejny krok :p często
  • Odpowiedz
@Atreyu używam thermomixa od 8 lat. Najpierw u rodziców później do siebie do domu. Czasem 2 razy dziennie, czasem raz a czasem przez kilka dni wg. Dużo pomaga, super przepisy, czasem można proste dania zrobić z 3-5 składników w 10 min. Rodzice kupili nowego ale mi było szkoda to kupiłem używkę z olx TM5 chyba za 2400 zł 2 lata temu i śmiga do dziś aż miło. Nie musisz kupować żadnego abonamentu
  • Odpowiedz
w Lidlo masz tyle różnych programów co ja nawet nie miałbym tylu garnków, także ograniczeniem nie jest lenistwo tylko inne czynniki


@mawmawy: no tak bo każde danie wymaga innego garnka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ty może lepiej nie gotuj w ogóle
  • Odpowiedz
@Atreyu: Róznica cenowa jest spora, jednak osobiscie wybrałam Thermomixa. Przekonało mnie tutaj kilka rzeczy: Oba urządzenia nie grzeszą urodą, ale thermomix mniej szpeci blat niż brzydki, duży lidlomix. Lubię gadżety i zwykle wybieram rzeczy dobrej jakości, unikam podróbek, widziałam lidlomixa i thermomixa u znajomych i tm ma jednak trochę lepsze wykonanie.
Ilość przepisów w tm jest większa, ma tez lepszą aplikację.
  • Odpowiedz
że mogę jednocześnie gotować makaron, robić sos i smażyć kurczaka


@mawmawy: no w termomixach akurat nie możesz chyba że robisz danie jednogarnkowe. Coś ci się pomylilo i zacząłeś hejcic to urządzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pieprzone_plus_18: Hej, mam robot planetarny Kitchenaid i o ile samego robota uwielbiam i korzystam z niego kilka razy w tygodniu ,to uważam, ze końcówki sa mało poręczne. mało wygodne i drogie. Miałam kilka, nie używałam, sprzedałam. Najgorsze są końcówki do tarcia. Więcej z tym czyszczenia, niż jest to warte.
  • Odpowiedz