Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej,
poszukuję szeregówki do zakupu. Znalazlem jedna oferte. Wynajalem pana, ktory zrobil przeglad domu i wyszly pewne problemy z nieruchomoscia, ktore moga w przyszlosci wpedzic mnie w koszta, chociaz nie musza. Podczas przegladu deweloper powiedzial, ze robil zgodnie z normami i zarzeka sie, ze wszystko bedzie dobrze, a fachowiec sie nie zna. Ostatecznie nie chce naprawic tego na swoj koszt. Konsultowalem to z innymi budolwancami i twierdza, ze deweloper nie ma racji. Mam sie z nim umowic na jeszcze jedna rozmowe. Nie ukrywam, ze zalezy mi na tej ofercie, bo jest to szeregowka zewnetrzna w fajnej okolicy.
Teraz mysle czy isc na noze i jak nie opusci ceny ani nie naprawi tego czy odpuscic czy polegac na 5letniej rekojmi.

Teraz pytanie: czytam, ze rekojmia dot. wad ukrytych o ktorych kupujacy nie wiedzial w momencie zakupu. W tym przypadku deweloper wie, ze ja wiem jakie sa problemy. Dostal tez kopie raportu ode mnie, bo mial sie ustosunkowac do tych usterek.
W takim wypadku nie mam co liczyc na rekojmie w przypadku, gdyby te usterki wyszly w ciagu 5lat?
Mysle tez czy by nie zaproponowac deweloperowi wpisania jakiejs gwarancji na 5 lat na te usterki do umowy kupna jezeli jest tego taki pewny na te 5 lat, jezeli ten raport wylaczalny rekojmie. Czy to dobry pomysl?

#nieruchomosci #dom #budowa #prawobudowlane #kredythipoteczny #prawo #pytaniedoeksperta #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: mam podobna sytuacje z tym, ze z rynkiem wtórnym, różnica jest to, ze sprzedający nie ma ode mnie raportu itd ale za to jest pośrednik, który wie o tym, ze te wady zostały wykryte. Tez chce później skorzystać z rekojmi i tez mnie zastanawia ta kwestia. Z tego, co rozumiem z różnych przeczytanych artykułów, nawet jeśli wada została wcześniej wykryta, ale doprowadziła do kolejnych uszkodzeń, to nadal można skorzystać z