Wpis z mikrobloga

Czyli w zasadzie praktycznie to samo co wszystkie headsety mają już od dłuższego czasu (minus 4k na oko)? XD

Apple reklamujący gogle za 4k$ do oglądania filmów na kanapie gdy na rynku są urządzenia za 1/7 ceny które robią praktycznie to samo.

Swoją drogą, na reddicie twierdzą, ze w sklepach więcej pracowników niż kupujących. Nie brzmi to najlepiej, jestem ciekawy ile z 200k preorderów zostało odwołanych albo poszło na ebaye

#apple #vr #ar #visionpro
Rabusek - Czyli w zasadzie praktycznie to samo co wszystkie headsety mają już od dłuż...
  • 14
@Rabusek różnica jest taka, że AVP jest jednak znacznie bardziej zaawansowany technologicznie, a że cena wyższa? Telefon za 1k też potrafi to, co telefon za 5k. Choć co do ceny to zgoda, przesadzili, mam nadzieję, że w następnej wersji wytną wyświetlacz z przodu, bo to rozwiązanie w obecnej formie się nie sprawdza.
  • 0
różnica jest taka, że AVP jest jednak znacznie bardziej zaawansowany technologicznie


@Tratak: Gadałem z ludźmi którzy mają XReal Air za 400E i rzutowanie ekranu jest podobno jakościowo identyczne, o ile nie lepsze na XReal. Jeśli to faktycznie prawda to sporo jarania sie to zwyczajny hype, jak będę miał okazje to sam spróbuje.
Róznica taka ze XReal nowe mozna kupić za dwa tysiaki, i nie waży pół kg a 70g, i nie
  • 1
@mustafas00: nope, jeszcze nie, pewnie nie będę mial conajmniej pół roku xD Cos tam do USA mi sie szykuje, to moze zahacze o sklep apple

IMO do tego czasu (2-3 miesiace) zaczna splywac vision pro z marżą 1-2k i fakturą vat i bedzie sie oplacalo kupic
Czyli w zasadzie praktycznie to samo co wszystkie headsety mają już od dłuższego czasu (minus 4k na oko)? XD


@Rabusek: Historia stara jak świat - Apple bierze jakąś technologię i robi ją mainstreamową.

A Apple Vision Pro to bardziej HoloLens Microsoftu niż Quest.