Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #telefony #xiaomi, jestem szczęśliwym do niedawna posiadaczem Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128 GB, którego to właśnie rozwaliłem za pomocą upuszczenia go na podłogę () Mam pytanie czy obecnie jest jakiś nowszy telefon, który będzie dobrym następcą tego modelu, czy raczej po prostu kupić taki sam...
Wymagania:
- Dobry aparat - dobre zdjęcia z fajnymi kolorami, dobry tryb nocny, dobre makro
- Długo trzymająca bateria (obecnie przy moim użytkowaniu wychodzi mi spokojnie 2-3 dni na jednym ładowaniu)
- Minimum te 128GB pamięci lub slot na microSD przy jednoczesnym obsługiwaniu dual SIM
- Dobrze jak by miał mini jacka
- Cena poniżej 1500zł
  • 17
  • 0
@RagnarBiedaEdition: No tak, to wiem ale przeżyję bez niego. Głównie zależy mi na aparacie bo moje doświadczenie z poprzednimi Redmi mówi, że nie zawsze nowszy znaczy lepszy, więc nie chciałbym się w coś wpakować. No i jak się okaże, że nie donoszę do końca dnia bez ładowania to też mega lipa.
@4833478 I do czego ci to makro? Zawodowo fotografujesz żuczki i robaczki? Ja chyba nigdy w żadnym telefonie, nawet dla testów, nie użyłem tej funkcji. Nie widzę dla nie potrzeby. A dokumenty skanuję dedykowaną aplikacją.
  • 0
note 13 pro


@_ftcx0r: Tylko czy ten model będzie lepszy niż Note 10 Pro pod tymi względami, które podałem?

I do czego ci to makro?


@Tytanowy_Lucjan: Bardzo lubię makro i do tego w pracy też rzeczywiście często używam do fotografowania elektroniki. Note 10 Pro ma rewelacyjne makro i nie chcę przesiadać się na aparat, który tego trybu nie ma albo ma gorszy. W załączniku przykłady tego co robię.
4833478 - >note 13 pro

@ftcx0r: Tylko czy ten model będzie lepszy niż Note 10 Pro po...

źródło: makro

Pobierz
  • 0
@_ftcx0r: No właśnie widziałem że makro jest gorsze. W Note 12 Pro też... Ale jak oglądam recenzje to większość tak samo jak @Tytanowy_Lucjan uważa że makro nie jest potrzebne i często nawet nie testują tego, tylko mówią "ma jeszcze makro ale po co to komu". Dla mnie akurat zdjęcia makro to super frajda :)
@4833478 Ja to w rok robię mniej zdjęć niż dowolna nastolatka w dyskotekowym kiblu w jedną noc. Jestem szczerze zdziwiony, że cofają się w rozwoju zamiast nie ruszać dobrych rzeczy, gdy nie można dać lepszych.

Sam się teraz załapałem, że jak robię fotki numerów seryjnych to używam domyślnego aparatu w moim Redmi note 10 pro. Jakoś nigdy nie pomyślałem o używaniu macro, bo mi się to kojarzy wyłącznie z fotami kwiatów albo
  • 1
Jestem szczerze zdziwiony, że cofają się w rozwoju zamiast nie ruszać dobrych rzeczy, gdy nie można dać lepszych.


@Tytanowy_Lucjan: Może to kwestia oszczędności. Zamiast zwiększać ceny to tną parametry, standardowa procedura.

Sam się teraz załapałem, że jak robię fotki numerów seryjnych to używam domyślnego aparatu w moim Redmi note 10 pro. Jakoś nigdy nie pomyślałem o używaniu macro, bo mi się to kojarzy wyłącznie z fotami kwiatów albo robaków.


@Tytanowy_Lucjan:
@4833478: lepiej by wyszło im w testach, jakby się okazało że macro robią dobre - ale lepiej dowalić megapixeli bo lud widzi 200mpx i myśli o wow XD
pamiętam jak miałem nokię N73 z optyką carl zeiss to to #!$%@? robiło foty na tamte czasy zjadało te wszystkie SE
w końcu carl zeiss robi mikroskopy itd.