Wpis z mikrobloga

Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija...

A tak na serio wreszcie dowiedziałem się od swojego januszexu jaką mam wypłatę od nowego roku. Jest to oczywiście umowa zlecenie na studenta i jest to 150 zł mniej nie minimalna netto za pełen etat. Chcę w poniedziałek złożyć wypowiedzenia umowy, ale martwi mnie pargraf "Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę".nie wiem jak mam sformułować przyczynę wypowiedzenia tak, aby mój pracodawcą nie złożył mi kary, i czy komuś się zdarzyła taka sytuacja?
Mirki prośba o pomoc(,)

#pracbaza #janusze
  • 5
  • Odpowiedz
@Wizzen: A dobra bo widzę, że wyciągnąłeś to z KC, ale to chyba w wypadku jakby ktoś np. zlecił by Ci montaż lustra, a Ty je #!$%@?łeś. A jeśli nic nie odwaliłeś w pracy to jak wyżej, idziesz i mówisz że od jutra fajrant i tyle.
  • Odpowiedz
@Wizzen: a zastanowiłeś się, co by było, gdybyś nigdy nie miał "dobrego powodu"? Umowa na dożywocie? xD

Tym bardziej że twoja umowa to tak naprawde umowa o prace udajacą zlecenie (jak 99% zleceń w tym kraju)
  • Odpowiedz
@Wizzen jeżeli zlecenie polega na typowym zleceniu tzn masz coś zrobić np wymurowac dwa metry ściany i ktoś zakupil ci cegły, zaprawę itd do tego ktoś się umówił się z kimś że ta ściana będzie na konkretny termin i ty ja będziesz murował ale stwierdzisz że rezygnujesz to w tedy jak najbardziej można cie ściągać z KC .
Ale jak robisz w kolchozie według jakiegoś grafiku i kierownik powiedział że jak zejdziesz
  • Odpowiedz