Wpis z mikrobloga

@chlodna_kalkulacja: A mógłbyś wyjasnic:

unikać niepotrzebnych produktów aktywujących mTOR

czyli jakich?

spożywać więcej produktów blokujących mTOR i żyć tak, by mTOR był częściej blokowany.

jakich?:D
  • Odpowiedz
@dilven: Jasne. Ogólnie rzecz biorąc, chyba wszystkie istoty żyjące na Ziemi mają mTOR, który reguluje proliferację komórek i wykształciły coś na wzór aktywacji genów na czas dobrobytu i przetrwania. mTOR jest właśnie takim szlakiem, który aktywuje się, gdy jest nadmiar zapasów i można przeprowadzać więcej i szybciej reakcji. To trochę tak jak byś miał balon na wodór i spalał go, a mTOR sprawia, że możesz więcej i szybciej spalać. Oczywiście w
  • Odpowiedz
@chlodna_kalkulacja: rany bardzo dziękuje. O większości rzeczy już gdzieś czytałem ale w takiej pięknej skondensowanej formie jest to świetne. Temat jest dla mnie zajebiście ciekawy. Ogólnie większość rzeczy robie: dieta IF + śródziemnomorska, sport, wszystkie te warzywa i owoce które się zawsze przewijają (jagody, orzechy, awokado), dbanie o cere (SPF, retinole), spacery, brak alkoholu itp ale mam 3-4 rzeczy które chyba pora zmienić. Najtrudniej u mnie z rzuceniem palenia i pewnie
  • Odpowiedz
@chavez1: I tak i nie. Mięso i produkty odzwierzęce jak jajka, mleko mają dużo białka akurat takiego, które silnie aktywuje mTOR. Badanie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5096790/

Chodzi tu przede wszystkim o leucynę, która silnie aktywuje ten szlak. Niestety, występuje ona również w soi, soczewicy, pestkach dyni i fasoli. Oczywiście jedząc z umiarem naturalne produkty i w deficycie nic strasznego nie powinno się stać. Z kolei jedzenie jakichś odżywek białkowych, czy to wegańskich czy nie,
  • Odpowiedz
@dilven Tylko, to co napisał @chlodna_kalkulacja:, to nie jest do końca prawda. Wszystkie badania prowadzą do tego, że wystarczy po prostu mniej jeść, aby żyć dłużej, nie ważne czego. Być może nawet lepiej jest jeść smaczne/tłustsze i przetworzone dania, ponieważ jest wielu starszych ludzi, którzy dożyli w zdrowiu wielu lat jedząc po prostu to, na co mieli ochotę (ale nie w zatrważającej ilości), o jednym z nich nawet zrobiłem znalezisko, 109
  • Odpowiedz
Tylko, to co napisał @chlodna_kalkulacja:, to nie jest do końca prawda. Wszystkie badania prowadzą do tego, że wystarczy po prostu mniej jeść, aby żyć dłużej, nie ważne czego. Być może nawet lepiej jest jeść smaczne/tłustsze i przetworzone dania, ponieważ jest wielu starszych ludzi, którzy dożyli w zdrowiu wielu lat jedząc po prostu to, na co mieli ochotę (ale nie w zatrważającej ilości), o jednym z nich nawet zrobiłem znalezisko, 109 lat
chlodnakalkulacja - >Tylko, to co napisał @chlodnakalkulacja:, to nie jest do końca p...

źródło: icemouse-o

Pobierz
  • Odpowiedz
@chlodna_kalkulacja: Mieszkańcy niebieskich stref żyją średnio dłużej, bo tam jest mniejszy wskaźnik ludzi otyłych, w Polsce otyłość u osób +60 lat to ponad 30%, tam pewnie jest to zaledwie kilka procent. Gdyby u nas procent osób otyłych wynosił 5%, to pisałbyś innym, aby zaczęli jeść bigos, bo to wspomaga długowieczność?
Wrzucasz badania, w których skorelowana jest znowu otyłość w tym samym stopniu co spożycie żarcia ultraprzetworzonego? Co to ma udowadniać? Nic.
  • Odpowiedz