Wpis z mikrobloga

Hej, mam do posprzątania samochód po dziadku. Jest tak zapuszczony, że szok. W środku chlew + autem na tylnej kanapie jeździł pies. Obawiam się, że wszystko jest do prania. Mam wszystkie potrzebne kosmetyki detailingowe łącznie z APC i pędzelkami, natomiast nie mam odkurzacza piorącego ;/ Z drugiej strony mogę poświęcić starego Karchera WD3. Czy da radę nim wciągnąć wodę? W ostateczności mogę jedynie „wybonetować” tapicerkę. Kolejna sprawa: czy samym czyszczeniem wywabię zapach psa, czy z reguły trzeba ozonować wnętrze?

#samochody #detailing #motoryzacja #sprzatanie #autodetailing #cardetailing
  • 19
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: Ozonowanie nie zaszkodzi a może dużo pomóc żeby pozbyć się różnych zapachów ale to ocenisz po praniu. I tym karcherem coś tam odciągniesz, wiadomo ale on nie ma natrysku a właśnie płukanie ekstrakcyjne które możesz zrobić odkurzaczem piorącym daje najlepszy efekt. Sprawdź czy w okolicy nie masz firmy która mogłaby na jeden dzień Ci wypożyczyć taki odkurzacz. Nie powinno to dużo kosztować a zrobisz sobie porządnie.
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: właśnie to jest to w odkurzaczach piorących że one mają ten oprysk pod konkretnym ciśnieniem i jest to tak skonstruowane że przesuwając dysze odkurzacza od razu tę wtryskaną wodę wraz z brudem wciągasz. Ciężko jest to zasymulować moim zdaniem ale no, każdy próbuje po swojemu. A do wanny raczej bym nie wrzucał bo to też nie chodzi o to żeby wlać jakieś ogromne ilości wody bo tylko gąbka w tej
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: Odkurzacz może być opcja wypożyczyć, szczerze bez porządnego odkurzacza piorącego nie osiągniesz fajnych efektów. Przy wozie za pięć dyszek warto albo zapłacić za wypożyczenie sprzętu, albo po prostu zapłacić komuś parę stówek za wypranie wnętrza. Próbując jakąś swoją chemią psikać i wyciągać WDkiem, który jest fajnym odkurzaczem ale nie do tego, narobisz się przy tym, zmarnujesz czas i będziesz niezadowolony z efektów. Skąd jesteś?
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: Przecież jest pełno myjni/detailingów, gdzie Ci wyczyszczą porządnie to auto. Ty tak nie wyczyścisz, bo nie masz sprzętu. Ja jeżdżę do gościa raz na 4 miesiące, co mi za 400zł lux czyści cały samochód z zewnątrz i wewnątrz. Szkoda Ci kilka stów włożyć w auto warte 50k (jak sam napisałeś)?
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: U mnie akurat jest to zakład, co czyści auta dla szkół nauki jazdy. Mam znajomego instruktora i on mi dał namiary na niego. Te wszystkie typowe detailingi to potrafią wołać za zwykłe czyszczenie wszystkiego nawet 1000 zł, więc niezłe zdzierstwo. Najlepiej właśnie szukać tam, gdzie oddają do czyszczenia samochody jakieś firmy, bo ceny są niższe, a wyczyszczą wcale nie gorzej. Tylko nie pochwalisz się, że jeździsz do "Premium Cars VIP
  • Odpowiedz
@FightMaker: to zależy czego oczekujesz bo gwarantuje ci, że sumiennie zrobiony detailing wnętrza za 1000 zł będzie dużo lepszy od takiego za 200-300 zł. Jak wam ktoś mówi, ze ogarnie wnętrze, zrobi pranie foteli i wykładziny za 300 zł w 3-4 godziny to wiele mówi o jakości.

Ja biorąc auto rozmiaru Octavii na pranie, wnętrze i mycie z zewnątrz potrzebuje około 8-10 godzin i biorę 500-600 zł
  • Odpowiedz
Ja bym wyciągnąłbjanape i fotele. Wypożyczył odkurzacz piorący za 100 na weekend. Jak wali to trzeba prać przynajmniej 2 razy. A po kercherze może ci zostać osad z apc jak nie wypłuczesz porządnie. W czasie jakby schnelo to bym wyczyścił całą resztę wnętrza już na spokojnie. Ozonowanie się przyda na koniec i wymiana filtra kabinowego bo w wentylacji też mogą być zapachy. Ozonowanie na diagnostyce kosztuje 50zł. Pamiętaj o podsufitce bo ona
  • Odpowiedz
@vlodek2532: właśnie dlatego nie piorę wnętrz. 500-600 i tak więcej niż legendarne 250zl, ale uważam że za detailing wnętrza + pranie to min 1000zl.
Przecież to jest tak męcząca i mozolna robota... Fakt że dająca dużo satysfakcji, nie mniej jednak ja u siebie totalnie odpuściłem
  • Odpowiedz
@Foxio jakbym miał to robić na fakturę, płacić zusy to też minimum 1000 zł. Ja się zastanawiam jak ci ludzie to robią w 3h jak porządne odkurzanie przed praniem to około godzina.
  • Odpowiedz