Wpis z mikrobloga

No to podsumujmy tę spaniałą premierę w świecie #komputery xD

Otóż kupując 4080 Super otrzymujemy:
- wydajność (średnio) od 1 do 4% gorszą od 7900 XTX
- 8GB VRAM mniej niż w 7900 XTX
- cenę wyższą o 50$-100$ od 7900 XTX
- upośledzone gniazdo zasilania
+ pobór mocy niższy (w grach) od 7900 XTX o oszałamiające... 50W xD

Fanom NVidii życzymy udanych zakupów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
purrminator - No to podsumujmy tę spaniałą premierę w świecie #komputery xD

Otóż kup...

źródło: 4080super

Pobierz
  • 21
@paki82: no jeśli przy wszystkich wadach wymienionych w poście to ma być przekonujący argument do zakupu to xDD
Rozumiem ludzi używających specjalistycznego softu który na sprzęcie NVidii dostaje kopa (projekty, rendery etc.) ALE jak słyszę graczy mówiących "no ale rejtrejsing" jakby to magicznie nadawało sens zakupowi tego ulepa to kisnę po całości.
Odpalasz ray tracing i 7900 XTX ssie pałe.


@Tak_masz_racje: to może, nie wiem, nie odpalam? Bo po uj? xD

W różnych programach profesjonalnych znowu RTX odjeżdża.


@Tak_masz_racje: a to jak wyżej. Rozumiem, współczuję i łączę się w bólu.

rt jednak robi robote w dzisiejszych gierkach :)


@paki82: powiedz że jesteś CEO NVidii nie mówiąc że jesteś CEO NVidii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@purrminator to samo można napisać o ludziach kupujących produkty aple :) po prostu jeden lubi pomidorowa a drugi ogórkowa. Jeżeli różnica w wydajności czystej jest niewielka ale jednak przy włączeniu rt się znacznie powiększa to pierwszy wpis jest sednio trafiony.
@purrminator Jak po co odpalać ray tracing? xD Może po to żeby mieć lepiej wyglądającą grę? xD
Oczywiście nikt ci nie każe tego odpalać, wtedy nie kupujesz RTXa i grasz sobie jak chcesz, ale mi nikt nie wmówi, że nie ma różnicy. Nie w każdej grze różnica jest ogromna, ale tak czy siak widać.

Jak ktoś mi powie, że w cyberpunku 2077 nie ma różnicy między ustawieniami ultra vs ray tracing vs
heheeh nie, tylko nVidia mnie nigdy nie zawiodła


@paki82: a widzisz, a ja się bujałem kolejno 8400GT -> R9 270X -> GTX 1050 Ti -> RX 580 -> RTX 3060 Ti -> RTX 4060 Ti -> (i jakoś w ciągu najbliższego miecha wskakuję na 7900 XTX) i... żadnych problemów. Zero. Null. Więc te wszystkie baśnie o sterownikach, awariach etc. brzmią jak jakiś fanfic. Zupełnie jakby, nie wiem, producenci odrobili lekcję i
Jak ktoś mi powie, że w cyberpunku 2077 nie ma różnicy między ustawieniami ultra vs ray tracing vs path tracing to sory, ale jest po prostu ignorantem albo trollem.


@Tak_masz_racje: ja nie twierdzę że tej różnicy nie ma, ja twierdzę tylko że jest chooya warta ( ͡ ͜ʖ ͡) błyskotki dla tubylców, świecidełka dla srok, nazwij to jak chcesz ale nazywanie tego wizualną rewolucją jest... ekhm,
@purrminator dlatego uważam że są to konkurencyjne produkty w zależności od potrzeb użytkownika. Nie każdy kto kupuje rtxa gra w gry namiętnie:) są inne zastosowania tych kart w których maja duża przewagę nad czerwonyni. Wrzucanie takich wykresów pod swoją teorie nie ma sensu.
@purrminator Noo i dobra, tobie się nie podoba, a mi tak. Jakby tu nie mamy się o co kłócić, bo to do niczego prowadzi xD
@L3gion Oczywiście, że fpsów jest dużo mniej na RT. W końcu jest to bardzo wymagające dla karty. Ty byś takiej karty nie kupił? Spoko. Inna osoba specjalnie kupi żeby grać z RT.

Wracam do mojego pierwszego komentarza. Wszystko zależy do czego potrzebujesz GPU i moim zdaniem to
Ło panie, jak Ty zacząłeś zabawę z GPU od R9 270X a pominąłeś erę ATi to nie wypowiadaj się o AMD xd Pamiętam te wszystkie crashe, glitche graficzne, bluescreeny. Nigdy więcej czerwonych pomimo sympatii z racji Steam Decka. A jeśli 50W energii extra za tyle samo wydajności w zwykłej rasteryzacji nie mówi Ci szeptem w uszko "jestem ciepłem do odprowadzenia, muszę szybciej kręcić wiatraczkami" to powinieneś zamilknąć.

Niestety z Radeonami skończyłem przygodę
@purrminator: amd vs nvidia to jak fabia z jakimś nieco wyższym silnikiem, ale bez choćby radia, vs mercedes z masażem w fotelach, kamerami i webasto xD
Już pomijając ten RT, który też włączony robi robotę, gdzie na AMD możesz sobie co najwyżej zwalić do wysrania 3000 klatek w cees goł z nowością w postaci DX11 xD, to jest jeszcze choćby głupi remix, czy DLSS, gdzie przerzucasz sliderek na Performance i masz
jak Ty zacząłeś zabawę z GPU od R9 270X a pominąłeś erę ATi to nie wypowiadaj się o AMD xd


@gibbs: aż mi się mem z nosaczem z Biskupina przypomniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam te wszystkie crashe, glitche graficzne, bluescreeny.


@gibbs: to tam uj, pogrzeb w pamięci bardziej to i ostrzał Westerplatte w '39 ci się przypomni xD Nie ma to jak porównywanie firmy sprzed
"rzeczy o które nikt nie prosił i nikt nie potrzebuje"...


@purrminator: wiadomo, tylko ef pe esy mordo, I tylko DX9 albo lepiej DX8 bo cienie to zjadajom klatki niepoczebnie, a bez 4000fps to nie gra :DDDDDD