Wpis z mikrobloga

@Brzychczy było tego więcej - pierwszy lepszy link z google. Nie jestem zwolennikiem żadnej z partii nie spuszczam się nad tym by grzebac głęboko w internach. I szukać afer typu "zjedli kiełbasę 100zl za kilo" - nie moja bajka.
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: Z jednej strony nie szukasz afer typu "zjedli kiełbasę 100zl za kilo" a zaraz potem wrzucasz "zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego"

xD

To, że nie znieśli go całkowicie to większa afera niż to, że go obniżyli.
  • Odpowiedz
@ziom2123: bo jest zbędny. Państwo zabiera ludziom pieniądze i później je im oddaje, po drodze opłacając urzędnika. Wprowadźmy jeszcze zasiłek pierogowy, płać na to podatki i jak zechcesz kupić pierogi to dostaniesz od państwa zasiłek pierogowy ze wspólnej puli xD

Tego typu rola państwa ma jakiś sens w kwestii pomocy najuboższym żeby nie umierali z głodu na ulicy ale to już powinno odbywać się na zasadzie opodatkowania tych niebiednych i przekazywania
  • Odpowiedz
@tomekruslan: Trzeba było jakoś to 100 zebrać. W tym samym czasie z pamieci mogę wymienic dla PiSu:
1. Afera Pegasus
2. Afera wyborow kopertowych
3. Nielegalne uniewinnienia dla Kamińskiego i kolegów
4. Stadnina koni w Janowie
5. Afera fuzji lotosu i Orlenu
6. Afera maseczkowa i respiratorów
7. Afera z budową fabryki samochodów izera
8. Afera z kasą na komisje Macierewicza, parówkowe ekspertyzy
9. wątpliwą ekonomicznie budowa przekopu na mierzei
10.
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: zdecydowana wiekszość z tego to nie są afery a jakieś z dupy wyjęte awantury, prawdziwych afer gdzie zostały lub mogły być zdefraudowane publiczne pieniądze było może kilkanaście. Reszta to typowe awanturnictwo w celu bez poparcia w faktach. Z resztą część z tych punktów dla jednych jest aferą, dla innych dobrą decyzją więc ta lista może być wartościowa tylko dla uczestników partyjnych Złotów PiSu.
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: ten obrazek może się równie dobrze nazywać 100 narracji pisu, a skoro nie weryfikujesz to nie wrzucaj.

Nawet afera hazardowa ma ten zasadniczy problem, że nie doszła do skutku. Gdyby rządził pis to byłoby "afera hazardowa? Pani redaktur, jedyny mój hazard to poker na zapałki z dziećmi, hehe" - i tak 100x każdy poseł, bo taki przekaz dnia.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: a myślę to, że skoro doszło do publikacji informacji, a w konsekwencji do dymisji i do powołania komisji śledczej i to przez rząd partii zamieszanej w aferę, to znaczy że demokracja działała jak należy. To teraz Ty mi powiedź ile komisji śledczych i dymisji w analogicznych sytuacjach było za rządów PiS-u.
  • Odpowiedz